Bądź misjonarzem w swoim miejscu cz. 2

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


2Każdy z nas powinien pamiętać, że jest misjonarzem w miejscu, w którym postawił go Bóg. Czasami w życiu jest nam tak dobrze i wygodnie, że nie mamy ochoty opuszczać miejsca komfortu. Kolejnym przykładem poświęcenia i oddania Bogu w służbie misyjnej był Tytus, Grek, który nawrócił się dzięki Pawłowi. Był jego duchowym synem. Tytus został misjonarzem razem z apostołem Pawłem. Gdziekolwiek był wysyłany pełnił wiernie wolę Bożą.

Gdziekolwiek jesteś wypełniaj wolę Bożą

Tytus miał przywilej, aby przynieść przebudzenie w kościele w Koryncie. Ludzie mieli tam problem z jednością. Tytus swoją służbą zmienił tą sytuację. Koryntianie zrozumieli, że usługujący są instrumentami Boga, a w kościele nie ma miejsca na pychę i wszystkich należy traktować równo i z szacunkiem.

Tak my wszyscy jesteśmy jednym ciałem w Chrystusie, a z osobna jesteśmy członkami jedni drugich. (Rzym 12:5)

Odpowiedzialność każdego z nas jest inna, ale wszyscy jesteśmy jednym ciałem Chrystusa. Gdy Tytus przybył do Koryntu, jego służba przyczyniła się do tego, że nastała jedność. Tytus miał ogromną gorliwość o kościół, pragnął, aby kościół wzrastał.

Lecz Bogu niech będą dzięki, który daje tę samą gorliwość o was do serca Tytusa; bo nie tylko przyjął to wezwanie, ale w nadzwyczajnej swej gorliwości z własnej ochoty wybrał się do was. A razem z nim posłaliśmy brata, którego za zwiastowanie ewangelii chwalą wszystkie zbory; lecz nie tylko to, bo został on wyznaczony przez zbory na uczestnika podróży naszej w tym dziele miłosierdzia, którym pragniemy służyć ku chwale samego Pana i ku okazaniu naszej gorliwości. (2 Kor 8:16-19)

Posiadaj miłość i współczucie do ludzi

Będąc misjonarzami w swoim miejscu, mamy możliwość zrobić coś dla innych. Nie powinniśmy spostrzegać ludzi jako nadających się do Królestwa Bożego lub nie. Patrzmy na ludzi z miłością, współczuciem i wyrozumiałością.

Nowe przykazanie daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem; abyście się i wy wzajemnie miłowali. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli miłość wzajemną mieć będziecie. (Jn 13:34-35)

Tak niechaj świeci wasza światłość przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie. (Mat 5:16)

Bądź wierny tam, gdzie jesteś

Bądźmy wierni w służbie pojednania, jesteśmy misjonarzami w miejscu, w którym postawi nas Bóg. Gdy Pan otwiera drogę do głoszenia, wykorzystujmy czas i możliwości, które nam daje.

Bądź gotowy zapłacić cenę

Nie rezygnujmy, gdy przychodzą przeciwności. Bądźmy wytrwali w służbie dla Pana, ponieważ wywrze to ogromny wpływ na ludzkie życie i przyniesie zmianę, a my zobaczymy owoce pracy misyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *