Bóg jest Bogiem możliwości

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


101_0311

A Jezus rzekł do niego: Co się tyczy tego: Jeżeli coś możesz, to: Wszystko jest możliwe dla wierzącego. (Mk 9:23)

U Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Kluczem do doświadczania Boga możliwości jest wiara. Bóg zawsze działał i działa ze względu na nas, a nie przeciwko nam. Jego miłość jest doskonała. On kocha każdego człowieka bez względu na jego sytuację, grzech czy wstyd. Bóg kocha bo taka jest Jego natura.

Bóg jest naszym Zbawicielem

Cóż tedy na to powiemy? Jeśli Bóg za nami, któż przeciwko nam? On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale go za nas wszystkich wydał, jakżeby nie miał z nim darować nam wszystkiego? Któż będzie oskarżał wybranych Bożych? Przecież Bóg usprawiedliwia. (Rzym 8:31-33)

Bóg nie zastanawiał nad tym, czy pośle swojego Syna, wysłał Jezusa, aby został złożony w ofierze. Chciał, aby ludzie byli uwolnieni od tego świata. Jezus poniósł karę za nasz grzech.

Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (Rzym 5:8)

Bóg jest naszym zaopatrzeniem

Boże zaopatrzenie jest duchowe, wieczne i materialne. Przygotował dla nas życie wieczne i daje zapewnienie, że wie o wszystkich naszych potrzebach. Człowiek nie musi się troszczyć, ponieważ On jest w stanie zaspokoić każdą naszą potrzebę. Boże zaopatrzenie przychodzi dzięki Jezusowi.

Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który nas ubłogosławił w Chrystusie wszelkim duchowym błogosławieństwem niebios; (Ef 1:3)

A Bóg mój zaspokoi wszelką potrzebę waszą według bogactwa swego w chwale, w Chrystusie Jezusie. (Flp 4:19)

Bóg nas usprawiedliwia

Bóg nie czeka na nasz upadek, On wie jaka jest natura człowieka. Kiedy zaufaliśmy Bogu i uczyniliśmy Jezusa Chrystusa naszym Zbawicielem, Bóg nie oskarża nas za nasz grzech, On wybacza. Jesteśmy Bożą własnością, On usprawiedliwia.

Kimże ty jesteś, że osądzasz cudzego sługę? Czy stoi, czy pada, do pana swego należy; ostoi się jednak, bo Pan ma moc podtrzymać go. (Rzym 14:4)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *