Bóg powołuje i używa zwykłych ludzi cz. 2

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAUczniowie powołani  przez Jezusa byli zwykłymi ludźmi, mieli w sercu pragnienie poznawania Boga i słuchania Go. Jednym z apostołów był Andrzej, brat Szymona Piotra, rybak. Zanim stał się uczniem Jezusa był uczniem Jana Chrzciciela.

Nazajutrz znowu stał Jan z dwoma uczniami swoimi. I ujrzawszy Jezusa przechodzącego, rzekł: Oto Baranek Boży. A owi dwaj uczniowie, usłyszawszy jego słowa, poszli za Jezusem. A gdy Jezus się odwrócił i ujrzał, że idą za nim, rzekł do nich: Czego szukacie? A oni odpowiedzieli mu: Rabbi! (to znaczy: Nauczycielu) gdzie mieszkasz? Rzekł im: Pójdźcie a zobaczycie! Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i pozostali u niego w tym dniu; a było to około dziesiątej godziny. Andrzej, brat Szymona Piotra, był jednym z tych dwóch, którzy to słyszeli od Jana i poszli za nim. (Jn 1:35-40)

Andrzej pragnął przyjścia Mesjasza

Andrzej oczekiwał, że przyjdzie Mesjasz i przyniesie wyzwolenie dla narodu. Słuchał Słowa Bożego, pragnął sprawiedliwości, był w miejscu, gdzie głosił Jan Chrzciciel. Usłyszał o Baranku Bożym i zdecydował pójść za Nim. Był gotowy poddać się Jezusowi. Szukał Chrystusa, a Ten usłyszał wołanie jego serca. Andrzej będąc w Bożej obecności pragnął dzielić się nią z innymi. Pragnął, aby jego brat również doświadczył spotkania z Jezusem. Zależało mu na zbawieniu innych. Wiedział, że Jezus jest odpowiedzią na wszystkie problemy.

Ja jestem światłością świata; kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość żywota. (Jn 8:12)

Owce moje głosu mojego słuchają i Ja znam je, a one idą za mną. (Jn 12:27)

Prawdopodobnie tak samo stało się w życiu niejednego z nas. Gdy oddaliśmy swoje życie w ręce Boga, uczyniliśmy najlepszą rzecz. Poddając się pod Jego prowadzenie możemy bezpiecznie kroczyć, nie obawiając się o nasze jutro. Każdy powinien zaufać Chrystusowi, który daje wyzwolenie, pokój i nowe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *