Bóg powołuje i używa zwykłych ludzi cz. 3

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

j1Bóg powołuje ludzi do społeczności z Nim. Zbawia nas darmo, z łaski, nie można sobie na to zasłużyć. Krew Jezusa Chrystusa oczyszcza i obmywa z grzechu. Bóg przysłał swojego Syna na świat z miłości do człowieka. W oczach Bożych każdy jest szczególny, ponieważ On nie ma względu na osobę. Jezus chodząc po ziemi powoływał na uczniów różnych ludzi, jednym z nich był Jan.

A gdy postąpił nieco dalej, ujrzał Jakuba, syna Zebedeusza, oraz brata jego, Jana, którzy byli w łodzi i naprawiali sieci. I zaraz powołał ich; a oni, pozostawiwszy ojca swego, Zebedeusza, z najemnikami w łodzi, poszli za nim. (Jn 1:19-20)

Obecność Jezusa zmieniła postawę Jana

Jan był synem Zebedeusza, rybaka, który z powodzeniem wykonywał swoje zajęcie. Na wezwanie Jezusa pozostawił ojca i poszedł za Nim. Był człowiekiem wielkiej gorliwości, która nie zawsze była właściwa. Nie był tolerancyjny, miał zaborczą, egoistyczną postawę, szufladkował ludzi. Często wypominał i wskazywał na ludzkie braki i niedoskonałości.

Jednak przebywanie z Jezusem zmieniło postawę Jana. Jego ambicja zmieniła się w ambicję dla Boga. Zrozumiał, że zbawienie jest dla wszystkich. Nauczył się nie osądzać i nie wskazywać, kto nadaje się do Królestwa Bożego. Pojął, że miłość łączy, a brak tolerancji rani, dzieli i powoduje ból.

Miłujmy więc, gdyż On nas przedtem umiłował. Jeśli kto mówi: Miłuję Boga, a nienawidzi brata swego, kłamcą jest; albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi. (1 Jana 4:19-20)

Każdy, kto wierzy, iż Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził, a każdy, kto miłuje tego, który go zrodził, miłuje też tego, który się z niego narodził. Po tym poznajemy, iż dzieci Boże miłujemy, jeżeli Boga miłujemy i przykazania jego spełniamy. Na tym bowiem polega miłość ku Bogu, że się przestrzega przykazań jego, a przykazania jego nie są uciążliwe. Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza. (1 Jana 5:1-4)

Przebywanie w Bożej obecności przyczynia się do naszej przemiany. Bóg się nie zmienia, On jest ten sam teraz i na wieki. Miłość i łaska płynąca z przebywania z Nim zmienia ludzkie życie. Bóg pragnie, abyśmy miłowali i przebaczali. Oby nasze życie dzięki Jezusowi nabierało pełni każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *