Bóg powołuje i używa zwykłych ludzi cz. 4

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


vievKażdy z nas jest szczególny w Bożych oczach. Jesteśmy powołani do społeczności z Bogiem, społeczności, która daje bezpieczeństwo, miłość i nadzieję. Gdy nasze życie należy do Jezusa, nic nie może nas z Jego ręki wyrwać. Jezus powoływał na apostołów zwykłych ludzi, otwartych na Bożą miłość. Jednym z nich był Tomasz, człowiek odważny, lojalny, uczciwy. Został wybrany przez Jezusa, aby głosić Ewangelię.

Miłość do Jezusa

Albowiem jestem tego pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani potęgi niebieskie, ani teraźniejszość, ani przyszłość, ani moce, ani wysokość, ani głębokość, ani żadne inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Bożej, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym. (Rzym 8:38-39)

Apostoł Paweł wiedział, czym jest miłość Boża. Gotowy był wszędzie świadczyć o Jezusie i za Niego umrzeć. Taką miłość miał Tomasz. Rozumiał, czym jest poświęcenie i oddanie Panu, wiedział, że umrzeć dla Chrystusa jest lepiej, niż żyć bez Niego.

Po śmierci Jezusa, Tomasz zmagał się z powątpiewaniem i pesymizmem. Jednak doświadczył niezwykłego spotkania z Panem, które zmieniło jego nastawienie i życie. Chrystus go nie odrzucił, wiedział, że nie uwierzy dopóki nie zobaczy Jego ran. Bóg nie odrzuca tych, którzy wątpią, a są szczerzy. Zmartwychwstanie Jezusa zmieniło Tomasza, stał się gorliwym misjonarzem.

Na tym bowiem polega miłość ku Bogu, że się przestrzega przykazań jego, a przykazania jego nie są uciążliwe. Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza. (1 Jn 5:3-4)

Jezus drogą, prawdą i życiem

Gdy Jezus mówił swoim uczniom, że odchodzi do Ojca, aby przygotować im miejsce, powiedział, że wiedzą dokąd idzie i znają drogę. Jednak Tomasz rzekł do Niego:

Panie, nie wiemy, dokąd idziesz, jakże możemy znać drogę? (Jn 14:5)

Jezus odpowiedział mu:

Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie. (Jn 14:6)

Często jest tak, że w naszym życiu pojawiają się trudne sytuacje, przychodzi cierpienie. Wtedy zadajemy sobie pytanie, dlaczego nas to spotkało, ale jeśli idziemy za Bogiem i chcemy wypełniać Jego wolę, musimy akceptować wszystko to, co przychodzi do naszego życia. Nawet te rzeczy, których nie rozumiemy. Powinniśmy jednak stale ufać Bogu i w wierze oczekiwać Bożej ingerencji, ponieważ On prowadzi życie człowieka we właściwy sposób.

Photo credit: Wikimedia Commons

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *