Bóg powołuje i używa zwykłych ludzi cz. 5

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

filip

Następnego dnia chciał udać się do Galilei; i spotkał Filipa, i rzekł do niego: Pójdź za mną! A Filip był z Betsaidy, miasta Andrzeja i Piotra.  Filip spotkał Natanaela i rzekł do niego: Znaleźliśmy tego, o którym pisał w zakonie Mojżesz, a także prorocy: Jezusa, syna Józefa, z Nazaretu. (Jn 1:43-45)

Jezus szukał Filipa, aby powołać go i przyłączyć do misji, którą miał na ziemi. Pokazuje to, że nie ważne w jakim miejscu człowiek znajduje się w swoim życiu. Jezus idzie, aby dotrzeć do każdego z poselstwem nadziei i pomocy.

Chrystus jest gotowy, aby wyzwolić nas z grzechów

Chodźcie więc, a będziemy się prawować – mówi Pan! Choć wasze grzechy będą czerwone jak szkarłat, jak śnieg zbieleją; choć będą czerwone jak purpura, staną się białe jak wełna. Jeżeli zechcecie być posłuszni, z dóbr ziemi będziecie spożywać, lecz jeżeli będziecie się wzbraniać i trwać w uporze, miecz was pożre, bo usta Pana tak powiedziały!(Iz 1:18-20)

Jezus jest w stanie przyjść do naszego życia i zmienić miejsce, w którym się znajdujemy

Choćbym nawet szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną (…) (Ps 23:4)

Nie ma takiej osoby, której Jezus nie mógłby zmienić, On szuka i dociera do każdego. Jest gotowy pokonać wymaganą odległość, aby uratować i dać nowe życie. Może użyć zwykłych ludzi, którzy w poświęceniu idą za Nim i słuchają Jego głosu. On ma staranie o człowieka i nie chce, aby ktokolwiek zginął.

Albowiem łaknąłem, a daliście mi jeść, pragnąłem, a daliście mi pić, byłem przychodniem, a Przyszedł bowiem Syn Człowieczy, aby szukać i zbawić to, co zginęło. (Łuk 19:10)

Filip

To było misją Jezusa, szukać to, co zginęło i właśnie w taki sposób znalazł i powołał Filipa. On powołuje zwykłych ludzi, zmienia ich i używa. Pierwszą odpowiedzialnością uczniów było to, aby byli z Panem. Filip był spragniony wolności, cieszył się, że znalazł Mesjasza i pragnął podzielić się tą radosną wiadomością z innymi. Jezus zmienił Filipa i sprawił, że stał się mężem wiary.

Podobnie jest w naszym życiu, gdy Bóg dokonuje cudu i zmienia nas, opowiadamy o tym, co On dokonał. Bez względu na okoliczności i sytuację życiową Bóg może użyć każdego, a naszą odpowiedzialnością jest posiadanie żywej społeczność z Chrystusem. Służba dla Jezusa wypływa z naszej relacji z Bogiem. Kiedy chodzimy z Nim każdego dnia, pragniemy, aby świat wokoło nas był taki, jakim widzi go Jezus, ponieważ wiemy, że On wyrwał nas z królestwa ciemności.

Bądź otwartym kanałem, przez który Bóg będzie zmieniał rzeczywistość!

Photo credit: Wikimedia commons

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *