Boża obecność w naszym życiu

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


lasBoża obecność jest z nami bez względu na sytuacje. Jak bardzo jesteśmy jej spragnieni? Co ta obecność może dokonać w naszym życiu?

Boża obecność objawia się w modlitwie

Boża obecność jest niezbędna w naszym życiu. Aby jej doświadczać powinniśmy trwać w modlitwie. Osoba wierząca ma potrzebę modlenia się. Jednak w naszej modlitwie ważne jest, żeby dać Bogu możliwość na to, aby On mógł do nas mówić. Nie skupiajmy się tylko na prośbach, pozwólmy, aby Pan objawił nam prawdę o sobie i o tym, co chce abyśmy dla Niego zrobili. Ten rodzaj modlitwy umożliwia przybliżenie się do Boga.

Proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. (Mat 7:7)

Boża obecność przezwycięża strach

W naszym życiu pojawiają się różnego rodzaju trudności. Jednak w tym wszystkim nigdy nie zawracajmy. Nie pozwólmy na to, aby w trudnościach stracić Pana z oczu. Powinniśmy pamiętać, że gdy do Niego zawołamy, to On nas wspomoże, podniesie i wybawi z wszelkiej opresji.

A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie. (Flp 4:7)

Boża obecność pobudza nadzieję na ratunek

Jezus zaprasza nas, abyśmy przyszli i przebywali w Jego obecności, ponieważ w Nim jest ratunek. Bóg chce nam pomagać, On jest dobry, a my powinniśmy Mu na to pozwolić.

Boża obecność jest odpowiedzią na burze w naszym życiu. Bóg różnymi sposobami dotyka się naszego życia. On nie działa wg schematów, działa tak jak uzna za stosowne.

Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; nie jak świat daje, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze i niech się nie lęka. (Jn 14:27)

Photo credit: pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *