Chrzest

Dnia 11.03.2012r. w naszym kościele odbył się chrzest wodny. Dwie osoby zawarły przymierze z Panem. Chrzest wodny w życiu każdego chrześcijanina jest wyjątkowym i radosnym wydarzeniem. Mając świadomość, jak ważne jest publiczne opowiedzenie się za Chrystusem i ślubowanie Mu wierności, pełni nadziei wchodzimy w nowe życie, które mamy w naszym Panu.

Znaczenie chrztu

Kto uwierzy i ochrzczony zostanie będzie zbawiony;(..). (Mk. 16:16)

Chrzest wodny jest momentem, w którym zanurzamy się w śmierć Jezusa i powstajemy razem z Nim do nowego życia. Nasz stary człowiek wraz z grzechami zostaje pogrzebany, aby nowy człowiek mógł chodzić w pełnym zwycięstwie. Otrzymujemy nowe życie, wolni od więzów grzechu.

Chrzest to niezwykłe i piękne wydarzenie, napełniające każde nowonarodzone dziecko Boże ogromną radością i poczuciem wolności w Chrystusie. Doświadczenie chrztu wodnego przybliża do Pana. Każdy, kto pragnie przeżyć tą wyjątkową chwilę i zawrzeć przymierze z Bogiem, powinien bez wahania stanąć i uczynić krok wiary. Opowiedzieć się za Jedynym, prawdziwym Bogiem i Zbawicielem, który przez krzyż dokonał odkupienia ludzkości. Dzięki Ci Jezu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *