Co Bóg myśli o Tobie?

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


rose-697648_1920

Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją. (Jer 29:11)

Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje – mówi Pan, lecz jak niebiosa są wyższe niż ziemia, tak moje drogi są wyższe niż drogi wasze i myśli moje niż myśli wasze. (Iz 55:8-9)

Myśli o pokoju

Bóg pragnie, aby w Twoim życiu był pokój. Boży plan dla nas jest taki, aby w każdej sytuacji, nawet najtrudniejszej chodzić w Bożym pokoju. Bez względu na okoliczności, Jezus siedzi na tronie i panuje, to On daje nam pokój. Bóg nie chce, aby nasze życie było pełne ran i niepowodzeń, On pragnie, abyśmy mieli życie i to w obfitości.

Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; nie jak świat daje, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze i niech się nie lęka. (Jn 14:27)

To powiedziałem wam, abyście we mnie pokój mieli. Na świecie ucisk mieć będziecie, ale ufajcie, Ja zwyciężyłem świat. (Jn 16:33)

Myśli o dobrej przyszłości

Bóg myśli o Twojej przyszłości. Życie na ziemi jest przejściowe, Jezus zostawił wspaniałą obietnicę odnoście naszej przyszłości.

Niechaj się nie trwoży serce wasze; wierzcie w Boga i we mnie wierzcie! W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce. A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli. (Jn 14:1-3)

Zdarza się, że popełniamy błędy i znajdujemy się w niepożądanych okolicznościach. Jednak, gdy żałujemy tego, co zrobiliśmy, zwracamy się w pokorze do Boga i odnawiamy nasze oddanie, to Bóg uwolni nas od danego ciężaru.

Pan jest mocą moją i tarczą moją. W nim zaufało serce moje i doznałem pomocy, Rozweseliło się serce moje I pieśnią moją będę go sławił. (Ps 28:7)

Myśli o nadziei

Bóg myśli, aby natchnąć Cię nadzieją. Trzymaj się Jego obietnic. Wierz Mu, ufaj i z nadzieją oczekuj tego, co dobre.

Albowiem sądzę, że utrapienia teraźniejszego czasu nic nie znaczą w porównaniu z chwałą, która ma się nam objawić. (Rz 8:18)

Gdy będziecie mnie wzywać i zanosić do mnie modły, wysłucham was. A gdy mnie będziecie szukać, znajdziecie mnie. Gdy mnie będziecie szukać całym swoim sercem. (Jer 29:12-13)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *