Co narodziny Jezusa Chrystusa wnoszą do naszego życia?

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

waterfall-828948_1920

Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego? A oni odpowiedzieli: Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków. Jezus zapytał ich: A wy za kogo Mnie uważacie? Odpowiedział Szymon Piotr: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego. (Mat 16:13-16)

W powyższym wersecie Jezus zadaje niesamowite pytanie do swoich uczniów. Pyta: „Kim jestem dla ludzi?”.

Odpowiedzi były różne. Niektórzy ludzie uważali, że Jezus jest Janem Chrzcicielem. Myśleli tak, ponieważ obaj mieli Ducha Bożego i czynili niesamowite rzeczy. Dodatkowo obaj głosili nadejście Królestwa Bożego.

Inni uważali Jezusa za Eliasza. Uważali tak, ponieważ podobnie jak Eliasz, Jezus karmił głodnych i zapewnił im bezpieczeństwo. Jednym z największych cudów, jakich dokonał Jezus było nakarmienie pięciu tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci.

Jeszcze inni mówili, że Jezus jest prorokiem Jeremiaszem, ponieważ Jezus podobnie jak Jeremiasz objawiał ważne rzeczy od Boga dla narodu Izraelskiego.

Jednak kiedy Jezus zapytał swoich uczniów co oni o nim myślą, Szymon Piotr powiedział, że Jezus jest Mesjaszem.

W czasach Jezusa ludzie czekali na przyjście Mesjasza, który uwolni ich spod panowania Rzymian. Jednak Jezus Chrystus przyszedł na ten świat, aby uwolnić wszystkich ludzi z niewoli grzechu.

Tymczasem Jan, skoro usłyszał w więzieniu o czynach Chrystusa, posłał swoich uczniów z zapytaniem: Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać? Jezus im odpowiedział: Idźcie i oznajmijcie Janowi to, co słyszycie i na co patrzycie: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi.(Mat 11:2-6)

Jezus został namaszczony, aby więźniów wypuścić na wolność. Został namaszczony oliwą i Duchem Świętym.

Jednak większość ludzi nie uznała Jezusa jako Mesjasza. Uważali go jedynie za człowieka, którego należy naśladować i który umarł na krzyżu śmiercią męczeńską.

Podobnie jest również teraz. Mając kontakt z innymi ludźmi powinniśmy swoim życiem świadczyć o tym, kim tak naprawdę jest Jezus. To pokazuje nadzieję i możliwość zmiany życia dla innych ludzi.

Kim tak naprawdę jest Jezus?

Jezus jest jedynym, Bożym i namaszczonym, który wypełnił proroctwa Starego Testamentu. On jest jedynym wybranym, który przyszedł aby zbawić nas od grzechu. On jest jedynym, który obiecał powrócić abyśmy byli w jego królestwie na wieki.

Photo credit: pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *