Czy miałeś kiedyś zły dzień?

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


nature-3201015_1920

Bliski jest Pan tym, których serce jest złamane, a wybawia utrapionych na duchu. Wiele nieszczęść spotyka sprawiedliwego, Ale Pan wyzwala go ze wszystkich. (Ps 34:19-20)

W życiu każdego człowieka pojawiają się dni, które może określić jako złe. Trudne chwile przychodzą, ścieżki naszego życia nie zawsze są łatwe. Jednak ważnym jest, aby pamiętać kim jest Bóg, ufać Mu i polegać na Jego dobroci. On współdziała ku dobremu z tymi, którzy Go miłują.

Poczytujcie to sobie za najwyższą radość, bracia moi, gdy rozmaite próby przechodzicie, wiedząc, że doświadczenie wiary waszej sprawia wytrwałość, wytrwałość zaś niech prowadzi do dzieła doskonałego, abyście byli doskonali i nienaganni, nie mający żadnych braków. A jeśli komu z was brak mądrości, niech prosi Boga, który wszystkich obdarza chętnie i bez wypominania, a będzie mu dana. (Jk 1:2-5)

Jaką postawę przyjąć w obliczu trudnej sytuacji?

Niezawodnym sposobem, aby z radością stawić czoła trudnym doświadczeniom jest zmiana sposobu myślenia. Zaniechanie negatywnych myśli spowoduje cierpliwość, a ta da wytrwałość. W sumie przyniesie nam to siłę, aby wytrwać i zwyciężyć przykre rzeczy.

Co zrobić, gdy masz zły dzień?

Bóg daje pokój

To powiedziałem wam, abyście we mnie pokój mieli. Na świecie ucisk mieć będziecie, ale ufajcie, Ja zwyciężyłem świat. (Jn 16:33)

Bóg jest schronieniem

Ty jesteś ochroną moją, strzeżesz mnie od ucisku, Otaczasz mnie radością wybawienia. (Ps 32:7)

Bóg jest pocieszeniem

Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeniem. (Mat 5:4)

Bóg jest Twoją siłą

W końcu, bracia moi, umacniajcie się w Panu i w potężnej mocy jego. (Ef 6:10)

Wołaj do Pana w trudnych chwilach

Wszelką troskę swoją złóżcie na niego, gdyż On ma o was staranie. (1 Pt 5:7)

 

Photo credit: pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *