Dlaczego szukasz Boga?

Często jest tak, że wołamy i szukamy Boga, gdy źle się dzieje w naszym życiu i potrzebujemy Jego interwencji. Od czasu do czasu musimy zatrzymać się, aby badać nasze motywacje, czystość serca i przemyśleć, czego pragniemy bardziej, obecności Boga, a może Jego cudów.

O jedno prosiłem Pana, o to zabiegam: Abym mógł mieszkać w domu Pana przez wszystkie dni życia mego By oglądać piękno Pana i by odwiedzać świątynię jego. (Ps 27:4)

W wołaniu psalmisty nie widać prośby o materialne rzeczy, zdrowie, pieniądze, czy powodzenie. Widać czyste pragnienie serca, aby poznać Boga i przebywać z Nim. W naszym zabieganym życiu musimy mieć pewność, że Bóg jest na pierwszym miejscu.

Największe przykazanie mówi:

Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. (Mat 22:37)

Na pierwszym planie powinien być Bóg, a nie korzyści związane z tym, że Go znamy

Bóg musi być na pierwszym miejscu, a wtedy cała reszta się ułoży. Najpierw szukaj Boga, a potem całej reszty. Ta kolejność nie może być przestawiona.

Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane. (Mat 6:33)

Na pierwszym planie powinien być Bóg, a nie rzeczy, które dla Niego robimy

Pewnego dnia nasze czyny, słowa i motywacje zostaną osądzone. Spędzanie czasu z Bogiem tworzy fundament, bez którego nie możemy poprawnie funkcjonować. Codzienny czas z Bogiem to budowanie i powiększanie fundamentu. Najważniejsza jest nasza decyzja i przeciwstawienie się okolicznościom, które utrudniają nam zatrzymanie się i wyciszenie w Bożej obecności.

Każdy z nas po nowonarodzeniu ma dostęp do Bożej łaski i Bożego tronu. Bóg nie ma swoich ulubieńców, ani względu na osobę. Każdy, kto postępuje sprawiedliwie i się Go boi, znajduje łaskę w Bożych oczach. Jeśli nawróciłeś się i oddałeś swoje życie Jezusowi, wyznałeś grzechy oraz powierzyłeś się Bogu, to droga jest otwarta. Każdy może mieć z Bogiem taką relację, jaką chce, to zależy od nas.

Przystąpmy tedy z ufną odwagą do tronu łaski, abyśmy dostąpili miłosierdzia i znaleźli łaskę ku pomocy w stosownej porze. (Hbr 4:16)

1. Jesteś teraz tak blisko Boga, jak chcesz

Od Ciebie zależy jak blisko jesteś Boga i jak dobrze Go znasz. Nie ważne jak znali Go Twoi rodzice, jak zna Go Twój pastor, czy małżonek – ważne jest to jak Ty Go znasz i jaką masz z Nim relację. Musisz nawiązać indywidualną, intymną więź z Jezusem i poznać Zbawiciela osobiście.

2. Im bliżej jesteś Boga, tym częściej będzie odpowiadał na Twoje modlitwy

Jeżeli pogłębisz relację z Bogiem, to będziesz wiedział, o co się modlić oraz uzyskasz odpowiedź na wołania i modlitwy, według Bożego prowadzenia.

3. Szukaj najpierw Bożego oblicza, a nie Bożej ręki

Zabiegajmy najpierw o to, aby zbliżyć się do Pana i szukać Jego oblicza w każdej sytuacji.

Pomyśl:

  • Jak silna i głęboka jest Twoja relacja z Bogiem?
  • Jak często spędzasz czas z Bogiem?
  • Dlaczego do Niego wołasz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *