Dopóki Bóg nie otworzy drzwi – chwal Go w korytarzu

drzwiCzasami jest tak, że czekamy na otwarcie nowych drzwi w naszym życiu. Może to być praca, służba lub rzecz, którą Bóg włożył do naszego serca. Jednak zanim dane drzwi się otworzą, potrzebujemy dwóch rzeczy – wiary, bez której nie można otrzymać żadnej Bożej obietnicy oraz chwały i uwielbienia Boga, ponieważ pozwalają skupić się na tym, co właściwe.

Dla większości z nas czekanie nie jest przyjemne, można ulec zwątpieniu i zastanawiać się, gdzie w tym wszystkim jest Bóg. Często zapominamy, że nasze życie to nie tylko to, co widzimy i doświadczamy. Jest ktoś, kto nie chce, abyśmy przeszli przez obiecane drzwi i otrzymali od Boga błogosławieństwo.

Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich. (Ef 6:12)

Wiara i uwielbienie otwierają drzwi

Kiedy zaczynamy wielbić Boga, skupiamy się na tym, co najważniejsze – na Bogu, nie na problemach. Zaczynamy dostrzegać, jak wielka jest Jego moc. Skupiając się na Bogu pozwalamy Mu działać, aż przyjdzie pomoc i wybawienie. Gdy apostoł Paweł znalazł się w więzieniu, to chwała i uwielbienie otworzyły drzwi.

A około północy Paweł i Sylas modlili się i śpiewem wielbili Boga, więźniowie zaś przysłuchiwali się im. Nagle powstało wielkie trzęsienie ziemi, tak że się zachwiały fundamenty więzienia i natychmiast otworzyły się wszystkie drzwi, a więzy wszystkich się rozwiązały. (DzA 16:25-26)

Gdy wszystko układa się dobrze, łatwo jest chwalić Boga, ale kiedy pojawiają się trudności ciężko się zmobilizować. Powinniśmy uczyć się postawy, jaką przejawiał Dawid.

Będę błogosławił Pana w każdym czasie, Chwała jego niech będzie zawsze na ustach moich! (Ps 34:2)

Kiedy czekasz…

Kiedy czekasz na otwarcie obiecanych drzwi możesz pytać kogoś mądrego o radę, ponieważ gdzie jest wielu doradców, tam jest bezpieczeństwo. Zwracaj uwagę na szczegóły, może drzwi już się otwierają. Nie bój się i zacznij działać w wierze. Bądź wdzięczny Bogu za miejsce, w którym jesteś i czekaj na zmianę.

Pamiętaj dopóki Bóg nie otworzy drzwi – chwal Go w korytarzu!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *