Festiwal Życia w Krakowie

W dniach 15-16 września w Krakowie, na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego odbył się po raz pierwszy w Polsce Festiwal Życia, organizowany przez służbę Dawida Hathaway’a. Impreza skupiła wiele polskich kościołów, a dedykowana była całym rodzinom. Festiwal znany na całym świecie od wielu lat, był niewątpliwie jednym z największych wydarzeń chrześcijańskich w naszym kraju, w którym uczestniczyło około 10 000 osób. W jego organizację zaangażowało się około 300 parafii i zborów.

Na Festiwalu Życia nie zabrakło mieszkańców Gryfowa Śląskiego, Olszyny i Lubania. W sobotę rano około 75 zborowników Kościoła zielonoświątkowego, a także osób zaprzyjaźnionych z Kościołem wyjechało dwoma autokarami do Krakowa, aby wziąć udział w imprezie. Po trwającej blisko 6 godzin podróży dotarliśmy na teren Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Podczas pierwszego dnia festiwalu mogliśmy uczestniczyć między innymi w koncertach Majki Jeżowskiej, chóru gospel Joyful Voice oraz Tomka Żółtko. Po raz pierwszy usłyszeliśmy świadectwo życia i służby Dawida Hathaway’a. Wieczorem wystąpili synowie Rona Kenoly’ego, amerykańskiego piosenkarza, lidera uwielbienia i autora wielu chrześcijańskich utworów.

Drugiego dnia odbył się koncert Mietka Szcześniaka i zespołu TGD. Tego dnia, oprócz wystąpienia głównego organizatora imprezy Dawida Hathaway’a, usłyszeliśmy także niezwykłe świadectwo piłkarza Wisły Kraków i reprezentacji Hondurasu –  Osmana Chavez’a. Festiwal zakończył koncert braci Rona Kenoly Jr i Sama Kenoly.

Poza koncertami uczestnicy  festiwalu mieli możliwość obejrzeć eksponaty, należące do Muzeum Lotnictwa Polskiego. Niewątpliwie istotną atrakcją było spotkanie, a nawet gra w koszykówkę z zawodnikami NBA. Można było również podziwiać występy tancerzy, grup teatralnych i strongmenów.

Dla dzieci zorganizowany był „King’s Kids”, gdzie najmłodsi mogli wyrażać się twórczo w malowaniu, śpiewie i tańcu. Myślą przewodnią tych spotkań było wspólne działanie i zabawa w poznawaniu Jezusa Chrystusa.

Każda osoba, biorąca udział w festiwalu mogła znaleźć coś dla siebie, ponieważ organizatorzy zapewnili wiele interesujących koncertów i spotkań. Był to wyjątkowy czas dla każdego. Niektórzy mogli odkryć Jezusa Chrystusa na nowo, inni odświeżyć swoją relację i wiarę.

Tak o Festiwalu Życia wypowiadali się nasi zborownicy:

Festiwal Życia w Krakowie był dla mnie tryumfem prawdziwego życia. A takie może być tylko w Chrystusie Jezusie. Pokój ducha, łzy wzruszenia, radość przebywania w obecności Jego i Bożych dzieci (zaskakująca liczba przybyłych osób). To wszystko okraszone pięknem grodu Kraka. Niezapomniany czas.

Estera

Festiwal Życia bardzo mi się podobał, w szczególności usługi, jak i zespoły uwielbiające. Miło było spędzić tak cudowny czas w Bożej obecności.

Kuba

Festiwal Życia to początek nowego życia dla osób, które nie znają Boga, a Go szukają. Tak było z moją koleżanką. Przyjęła Jezusa Chrystusa i mówi, że inaczej widzi świat.

Agnieszka

Wiele osób zapewne zgodzi się ze mną, że to wydarzenie trzeba będzie powtórzyć za rok!

NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail
krakow001
krakow05
krakow06
krakow08
krakow09
krakow11
krakow12
krakow13
krakow14
krakow15-1
krakow15
krakow17
krakow24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *