Fundamenty wiary chrześcijanina – część 1

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


Dobrze jest, gdy przypominamy sobie fundamenty naszej wiary, to w co wrośliśmy i na czym jesteśmy ugruntowani. W naszym chrześcijańskim życiu bardzo ważne są dwa aspekty, które tworzą fundamenty wiary.

Wola Boża

Jednym z istotnych aspektów życia chrześcijańskiego jest czynienie woli Bożej. Każdego dnia robimy rzeczy, które mają dla nas znaczenie i staramy się wykonywać je jak najlepiej. Ale musimy pamiętać, że Bóg przeznaczył nas do szczególnego zadania. Przeznaczył nas do wykonania Jego woli. Gdy znamy Bożą wolę dla naszego życia, jesteśmy w stanie uniknąć wielu złych rzeczy.

Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was, abyście szli i owoc wydawali i aby owoc wasz był trwały, by to, o cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu moim, dał wam. (Jn 15:16)

Błogosławieństwa wynikające z pełnienia woli Bożej

1. Wypełnianie woli Bożej daje wejście do Królestwa Niebieskiego

Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie. (Mat. 7:21)

2. Wypełnianie woli Bożej zachowuje od upadku

Każdy więc, kto słucha tych słów moich i wykonuje je, będzie przyrównany do męża mądrego, który zbudował dom swój na opoce. (Mat. 7:24)

3. Wypełnianie woli Bożej przynosi odpowiedź na modlitwę

Wiemy, że Bóg grzeszników nie wysłuchuje, ale tego kto jest bogobojny i pełni wolę jego, wysłuchuje. (Jn 9:31)

4. Wypełnianie woli Bożej przynosi błogosławieństwo w działaniu

Ale kto wejrzał w doskonały zakon wolności i trwa w nim, nie jest słuchaczem, który zapomina, lecz wykonawcą; ten będzie błogosławiony w swoim działaniu. (Jak. 1:25)

5. Wypełnianie woli Bożej daje życie wieczne

I świat przemija wraz z pożądliwością swoją; ale kto pełni wolę Bożą, trwa na wieki. (1 Jn 2:17)

6. Wypełnianie woli Bożej czyni nas sprawiedliwymi

Dzieci, niech was nikt nie zwodzi; kto postępuje sprawiedliwie, sprawiedliwy jest, jak On jest sprawiedliwy. (1 Jn 3:7)

Braterstwo

Wypełnianie Bożej woli przynosi do naszego życia wyjątkową relację – braterstwo. Wszystkie relacje są istotne, ale szczególna jest ta, która łączy braci i siostry w Chrystusie. Dzisiaj odpowiednikiem braterstwa jest Boża przyjaźń. Paweł o tym doskonale wiedział.

Powiadam bowiem każdemu spośród was, mocą danej mi łaski, by nie rozumiał o sobie więcej, niż należy rozumieć, lecz by rozumiał z umiarem stosownie do wiary, jakiej Bóg każdemu udzielił. Jak bowiem w jednym ciele wiele mamy członków, a nie wszystkie członki tą samą czynność wykonują, Tak my wszyscy jesteśmy jednym ciałem w Chrystusie, a z osobna jesteśmy członkami jedni drugich. (Rzym. 12:3-5)

Każdy jest inny, ale razem tworzymy braterstwo, czyli relacje zbudowane na Jezusie. Szukajmy Bożej woli w naszym życiu, abyśmy utrzymywali właściwe relacje z innymi. Bóg umieścił nas razem i związał krwią Jezusa Chrystusa.

Pomyśl:

  • Czy znasz wolę Bożą dla swojego życia?
  • Czy szukasz woli Bożej podejmując ważne decyzje w swoim życiu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *