II Konwencja zboru w Gryfowie Śląskim

W dniach 2-4 marca 2012 roku w Chrześcijańskim Ośrodku „Zielona Niwa” w Karłowicach odbyła się II Konwencja Kościoła Zielonoświątkowego Zbór w Gryfowie Śląskim pt. Kościół peryferium świata czy miejsce odnowienia. Na konwencję zaproszeni byli wszyscy członkowie wspólnoty. Mówcą był Arkadiusz Krzywodajć pastor Kościoła Zielonoświątkowego Filadelfia z Wodzisławia Śląskiego.

Konwencja była czasem, w którym uwielbialiśmy Boga i wsłuchiwaliśmy się w Jego głos, podczas usług pastora Krzywodajcia. Spędziliśmy ze sobą wspaniałe chwile zawiązując i umacniając relacje, jako bracia i siostry w Chrystusie. Nie zabrakło wyjątkowych momentów, które na długo zapadną w pamięci uczestnikom konwencji.

Wielka rola Kościoła w świecie

Usługa pastora Krzywodajcia dotyczyła znaczącej roli Kościoła w życiu społeczeństwa. Kościół nie powinien być peryferium świata, ale jego centrum. Miejscem, w którym spotykamy się z Bogiem, odnawiamy i odświeżamy relację z Chrystusem. Pastor zachęcał, abyśmy inaczej myśleli o Kościele i o nas samych, pamiętając, że Boża łaska jest ciągle świeża i nowa.

Każdy uczestnik konwencji miał możliwość przemyśleć, jak wielką tajemnicą jest Kościół, przez który świat powinien poznać różnorodną mądrość Bożą. Jako jego członkowie  jesteśmy powołani do tego, aby zwiastować ewangelię i oddziaływać pozytywnie na otaczający nas świat.

Czas odświeżenia i odpoczynku

Konwencja zborowa okazała się wspaniałym czasem odświeżenia relacji z Bogiem i odpoczynku, którego każdy potrzebuje, aby wsłuchać się w głos Pana, pozostając choć chwilę z dala od trosk tego świata.

Mieliśmy możliwość przemyśleć to, kim jesteśmy w Chrystusie i do czego powołany jest Kościół, którego jesteśmy częścią. Każdy mógł zobaczyć, w jak wspaniałym miejscu postawił go Bóg, docenić to i okazać Mu za to wdzięczność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *