III Konwencja Kościoła Zielonoświątkowego – Zboru w Gryfowie Śląskim

biskupW dniach 01-03 marca 2013r. w chrześcijańskim ośrodku wypoczynkowo – szkoleniowym „Zielona Niwa” w Karłowicach odbyła się III Konwencja Kościoła Zielonoświątkowego – Zboru w Gryfowie Śląskim pt. „Chodzenie w Duchu Świętym”. Głównym mówcą był dr Marek Kamiński, biskup Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce. Konwencja obejmowała dwa bloki tematyczne. Poświęcona była roli i działaniu Ducha Świętego oraz historii Kościoła Zielonoświątkowego i jego wizji na przyszłość. Wzięli w niej udział członkowie naszego i okolicznych zborów.

W czasie konwencji biskup przypomniał o istocie oraz znaczeniu darów i owoców Ducha Świętego. Mówił jak ważne jest abyśmy otrzymali Ducha Świętego, ponieważ dzięki Niemu będziemy mogli prowadzić zwycięskie życie i przyniesiemy dobry owoc. Przyjęcie ponadnaturalnego Bożego działania to element niezbędny do namaszczenia.

Bóg pragnie udzielić każdemu Ducha Świętego, ponieważ leży to w Jego naturze. On zawsze szuka sposobu, aby dotrzeć do człowieka, a naszym zadaniem jest przyjąć obiecanego Ducha przez wiarę. Bóg pragnie udzielić Ducha Świętego każdemu nowonarodzonemu człowiekowi, aby prowadzić go w mocy i namaszczeniu. Pragnie, abyśmy otworzyli swoje życie na Jego działanie.

Aby błogosławieństwo Abrahamowe przeszło na pogan w Jezusie Chrystusie, my zaś, abyśmy obiecanego Ducha otrzymali przez wiarę. (Gal 3:14)

Podczas prowadzonych sesji biskup Marek Kamiński zaprezentował swoją książkę pt. „Kościół Zielonoświątkowy w Polsce w latach 1988-2008. Studium historyczno-ustrojowe”. Omówił rys historyczny powstania i rozwoju Kościoła Zielonoświątkowego oraz jego dzisiejszy stan w Polsce i na świecie. Podkreślił, że dla rozwoju Kościoła potrzeba poświęcenia, wysiłku i trudu od nas wszystkich.

Modlitwą uczestników konwencji było, aby Bóg obficie wylał Ducha Świętego, ponieważ to On wnosi odnowienie, wzrost i świeżość do życia człowieka i Kościoła. Jeżeli będziemy wytrwale zabiegać o dary Ducha Świętego i pielęgnować Jego owoce przyniesiemy chwałę Bogu.

NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail
1
2
3
4
5
6
7
8
9

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *