IV Konwencja Kościoła Zielonoświątkowego – Zboru w Gryfowie Śląskim

konwencjaW dniach 7-9 marca w chrześcijańskim ośrodku wypoczynkowo-szkoleniowym Zielona Niwa w Karłowicach odbyła się IV Konwencja Kościoła Zielonoświątkowego Zboru w Gryfowie Śląskim pt. Budowanie rodziny w oparciu o łaskę. Usługiwał Daniel Dunn pastor kościoła Real Life Church na Florydzie, USA. Konwencję uatrakcyjnił sobotni koncert Beaty Bednarz, na którym śpiewała między innymi utwory ze swojej najnowszej płyty „Czy znasz to imię…”.

Tematem przewodnim tegorocznej konwencji było budowanie zdrowej, silnej rodziny w oparciu o łaskę. W dzisiejszych czasach rodzina musi być ostoją bezpieczeństwa. Bóg pragnie, aby małżeństwa były udane, zbudowane na Bożym Słowie, ponieważ wtedy staną się oazą miłości dla siebie i dzieci. To właśnie miłość, pokój i akceptacja tworzy właściwą atmosferę w rodzinie. Miłości, która daje poczucie bezpieczeństwa nie można się nauczyć, jest wynikiem bliskiej relacji z Bogiem. Tylko miłość płynąca z Boga łączy rodzinę, uczy wzajemnego zrozumienia oraz poświęcenia.

Miłość dająca poczucie bezpieczeństwa jest poświęceniem swojej woli bez względu na cenę.

Daniel Dunn podkreślał, że rodzicielstwo jest właściwe, jeśli jest oparte na łasce. Rodzice, którzy rozumieją, czym obdarzył ich Bóg, doświadczający Jego łaski i przebaczenia, są w stanie zrozumieć swoje dzieci i patrzeć na nie inaczej.  Rozpoznają ich potrzeby i starają się na nie odpowiadać. To słowa i czyny tworzą atmosferę w domu. Gdy rodzice są dobrym przykładem dla dzieci, pokazując wiarę oraz obdarzając je bezwarunkową miłością, tworzą właściwe wzorce i zachowania potrzebne do założenia właściwego fundamentu w ich życiu.

Jak co roku konwencja jest wyjątkowym wydarzeniem dla naszego zboru. Jest to czas budowania relacji, odpoczynku i szukania Bożej obecności.

NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail
dsc_0923
dsc_0932
dsc_0935
dsc_0942
dsc_0960
dsc_0963
dsc_0995
dsc_1003
dsc_1005
dsc_1012
dsc_1084
dsc_1086
dsc_1091
dsc_1096
dsc_1104

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *