Jak być szczęśliwym?

Szczęście jest emocją spowodowaną doświadczeniami ocenianymi przez nas jako pozytywne. W życiu mamy różnego rodzaju doświadczenia i nie wszystkie można nazwać szczęśliwymi. Jednak dążeniem każdego człowieka jest osiągnięcie stanu zadowolenia i szczęścia, choć dla poszczególnych ludzi szczęście może oznaczać zupełnie coś innego. Zastanówmy się, co Biblia mówi na temat szczęścia.

 

 Szczęśliwy jest człowiek, który stale trwa w bojaźni Bożej; lecz kto zatwardza serce, wpada w nieszczęście. (Przyp. 28:14)

Kto zważa na Słowo, znajduje szczęście, a kto ufa Panu, jest szczęśliwy. (Przyp. 16:20)

Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. (Rzym. 10:9)

 

Znajdź radość w Panu

Szczęście nie jest związane tylko z otaczającymi nas ludźmi, czy okolicznościami. Są one istotne, jednak prawdziwe szczęście to postawa naszego ducha. Dlatego często, pomimo trudnych sytuacji życiowych, doświadczeń i braków, możemy powiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi.

Zaiste, drzewo figowe nie wydaje owocu, a na winoroślach nie ma gron. Zawodzi drzewo oliwne, a rola nie dostarcza pożywienia. W ogrodzeniu nie ma owiec, a w oborach nie ma bydła. Lecz ja będę radował się w Panu, weselił się w Bogu mojego zbawienia. Wszechmogący Pan jest moją mocą, Sprawia, że moje nogi są chyże jak nogi łań, i pozwala mi kroczyć po wyżynach. (Hab. 3:17-19)

Habakuk mimo trudnej sytuacji postanowił radować się w Panu. Nasze życie składa się z wielu drobnych rzeczy, które tworzą całość. Dostrzegajmy to, co piękne wokół nas i piękno w innych. Radujmy się, bo wesołe serce jest najlepszym lekarstwem na wszelkie smutki. Biblia uczy nas, abyśmy radowali się w każdej sytuacji.

Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie. (Mat. 11:28)

Jezus obiecał, że da ukojenie każdemu, kto do Niego przyjdzie. Dzięki Jego pomocy odnajdziemy radość i szczęście.

Jeśli chcesz być szczęśliwy miej bojaźń Bożą, czytaj Słowo, wierz, raduj się w Panu. Niech Bóg namaści Cię olejkiem radości!

2 myśli nt. „Jak być szczęśliwym?

  1. Amen!!! 🙂 To szczera i jedyna prawda, bo tylko Jezus moze nam dac prawdziwe szczescie, ktore nie przemija, kazde inne tzw. „szczescie” przemija . Szczescie samo w sobie nie istnieje, a jesli istnieje to jest tylko szczescie od Boga nam dane w Jezusie Chrystusie Panu naszym. Pozdrawiam serdecznie Was wszystkich w imieniu naszego Pana Jezusa Chrystusa!!! 🙂

  2. „Zawsze sie radujcie.” (1 Tesal.5,16)
    „Wlałeś w serce me większą radość, niż kiedy się ma obfitość zboża i wina.” (Psal 4,8)
    „Ale teraz do ciebie idę i mówię to na świecie, aby mieli w sobie moją radość w pełni.” (Ew. Jana 17,13)
    Alleluja !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *