Jak poznać Jezusa

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


osoba Jezusa

Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków; ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył. On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach i stał się o tyle możniejszym od aniołów, o ile znamienitsze od nich odziedziczył imię. (Hbr 1:1-4)

Każdy człowiek ma potrzebę szukania Boga. Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boże, nasze wnętrze pragnie szukać Boga. W Starym Testamencie Bóg objawił się przez naturę, przez stworzenie wszechświata. Objawił się przez prawo, proroków i kapłanów.

Jednak jest tylko jeden sposób, aby poznać Boga – poznać osobę Jezusa Chrystusa. Aby Go poznać, musimy z Nim przebywać. Pełne objawienie Boga można znaleźć tylko w Jezusie Chrystusie. Wszystko, co chcemy wiedzieć o Bogu objawione jest w Nim, jest On ustanowionym dziedzicem wszechrzeczy.

Jezus odziedziczył wszelką moc

A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi. (Mat 28:18)

Jezus odziedziczył panowanie nad żywymi i umarłymi

Na to bowiem Chrystus umarł i ożył, aby i nad umarłymi i nad żywymi panować. (Rzym 14:9)

Jezus jest stworzycielem wszechświata

Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało. (Jn 1:3)

Jezus jest pośrednikiem i wstawiennikiem

Jeśli zaś chodzimy w światłości, jak On sam jest w światłości, społeczność mamy z sobą, i krew Jezusa Chrystusa, Syna jego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu. (1 Jn 1:7)

Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią. (Flp 2:9-10)

Jezus Chrystus, który jest chwałą Boga, dociera do nas i dotyka się naszego życia. On wykupił nas, oczyścił i dał nowe życie, a wszystko to stało się przez wiarę, gdy przyszliśmy do Niego i zaufaliśmy Mu.

Photo credit: Wikimedia commons

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *