Jak ufać Bogu, kiedy nie rozumiesz?

sztorm O człowiecze! Kimże ty jesteś, że wdajesz się w spór z Bogiem? Czy powie twór do twórcy: Czemuś mnie takim uczynił? Albo czy garncarz nie ma władzy nad gliną, żeby z tej samej bryły ulepić jedno naczynie kosztowne, a drugie pospolite? (Rzym 9:20-21)

Często chcemy uzyskać od Boga odpowiedź na pytanie: Dlaczego? Zastanawiamy się, dlaczego w naszym życiu dzieją się złe, przykre rzeczy. Jednak Bóg jest większy niż wszystkie pytana, jakie pojawiają się w naszej głowie. On potrafi wziąć całe zło i obrócić je w błogosławieństwo.

Zaufanie Bogu

W trudnym momencie naszego życia, nie skupiajmy się na szukaniu odpowiedzi na pytanie: Dlaczego nam się to przytrafiło? Powinniśmy zaufać Bogu i wierzyć, że nas przez to przeprowadzi, ponieważ nas kocha. On może wszystko uczynić, jest większy niż jakiekolwiek przeciwności naszego życia. Niech pytania, na które nie znajdziemy odpowiedzi, nie powstrzymują nas od przyjęcia od Boga tego, co ma dla nas najlepsze.

Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. (Jn 20:29)

Jedną rzeczą jest powiedzieć wierzę w Boga, a inną wierzę Bogu. Aby stwierdzić, że wierzymy Bogu, nasza wiara musi być wypróbowana. Wypróbowana będzie w sytuacjach, których nie rozumiemy, problematycznych i bez odpowiedzi. Jednak Bóg jest wielki, potężny i ponad każdą trudną sytuację.

On góry przenosi niepostrzeżenie, przewraca je w swoim gniewie. Przesuwa ziemię z jej miejsca, tak że jej podstawy się chwieją. On każe słońcu, aby nie wschodziło, i na gwiazdy swą pieczęć kładzie. On sam rozpościera niebiosa i kroczy po falach morskich. On stworzył Niedźwiedzicę, Oriona, Plejady i Gwiazdozbiór Południa. Czyni wielkie, niezbadane rzeczy i cuda, którym nie ma miary. (Jb 9:5-10)

Powinniśmy stanąć w wierze i podjąć decyzję, że będziemy ufać Bogu oraz skupiać się na dobrych rzeczach w naszym życiu. On pragnie dać nam to, co najlepsze, a jeśli pojawią się niezrozumiałe sytuacje, trzymajmy się Boga, nie szukając odpowiedzi na pytanie: Dlaczego?

Photo credit: www.flickr.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *