Moc Bożej miłości

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

pastor MarekMiłość jest uczuciem, o którym możemy mówić w kilku aspektach. Każdy z nas chce kochać i być kochanym. Każdy chce, aby miłość nas dotykała i zmieniała. W Biblii czytamy o niezwykłej mocy Bożej miłości.

Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. (Jn 3:16)

Wielkie wody nie ugaszą miłości, a strumienie nie zaleją jej. Jeśliby kto chciał oddać za miłość całe swoje mienie, to czy zasługuje na pogardę? (Pnp 8:7)

Teraz więc pozostaje wiara, nadzieja, miłość, te trzy; lecz z nich największa jest miłość. (1 Kor 13:13)

Nic nie jest w stanie ugasić Bożej miłości. Niezaprzeczalnym faktem Bożej miłości jest to, że On kocha cały świat i wszystkich ludzi. Jego miłość nie ustanie, nawet jeżeli wszystko inne przestanie istnieć. Boża miłość będzie trwać. To jest dobra nowina. Bóg jest miłością, Jego naturą jest miłość, która czynnie działa i zmienia zło na dobro. Bóg chce, aby człowiek znał taką miłość.

A myśmy poznali i uwierzyli w miłość, którą Bóg ma do nas. Bóg jest miłością, a kto mieszka w miłości, mieszka w Bogu, a Bóg w nim. (1 Jn 4:16)

Dowody Bożej miłości

1. Bóg okazał swoją miłość w najbardziej dokonały sposób. Dał swojego Syna, aby przyszedł na świat i umarł za nasze grzechy, został oddzielony od Ojca ze względu na miłość do nas.

Wszak Chrystus, gdy jeszcze byliśmy słabi, we właściwym czasie umarł za bezbożnych. (Rzym 5:6)

On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale go za nas wszystkich wydał, jakżeby nie miał z nim darować nam wszystkiego? (Rzym 8:32)

2. Bóg przejął inicjatywę, aby zbawić człowieka. On nie jest zły, niekochający, nieprzebaczający, okrutny. Bóg jest miłością, okazuje łaskę i nikogo nie odtrąca, my sami możemy się od Niego odwrócić.

Miłością wieczną umiłowałem cię, dlatego tak długo okazywałem ci łaskę. (Jer 31:3)

3. Ogromna miłość do człowieka objawiła się na krzyżu, na Golgocie.

Jezusa Nazareńskiego, męża, którego Bóg wśród was uwierzytelnił przez czyny niezwykłe, cuda i znaki, jakie Bóg przez niego między wami uczynił, jak to sami wiecie, gdy według powziętego z góry Bożego postanowienia i planu został wydany, tego wyście rękami bezbożnych ukrzyżowali i zabili; ale Bóg go wzbudził, rozwiązawszy więzy śmierci, gdyż było rzeczą niemożliwą, aby przez nią był pokonany. (Dz.A. 2:22-24)

Cel Bożej miłości

Celem Bożej miłości jest ratunek, zbawienie ludzi i ta łaska jest nadal osiągalna. Miłość Boga do nas sprawiła, że Jezus przyszedł na ziemię, aby zbawić nas od zguby i zatracenia. Oddał samego siebie, abyśmy mieli cel i znaczenie w naszym życiu. Dał nam pokój i poczucie bezpieczeństwa. Bóg zbawił nas przez Chrystusa, abyśmy nie musieli stanąć na sądzie, być potępieni i doświadczyć piekła. Miłość Boża do nas objawiła się w Jezusie Chrystusie. Nasze życie jest w Nim, ponieważ Jezus jest drogą, prawdą i życiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *