20 rocznica Zboru w Gryfowie

Konwencja zboru w Chrześcijańskim Centrum Misyjnym w Karłowicach.

W dniach 28 – 30 stycznia 2011 z radością obchodziliśmy 20 rocznicę założenia zboru Kościoła Zielonoświątkowego w Gryfowie Śląskim. Z tej okazji zorganizowaliśmy konwencję w Chrześcijańskim Centrum Misyjnym w Karłowicach, na którą zaprosiliśmy wszystkich obecnych członków wspólnoty. Na konwencję przyjechali również ci, którzy byli członkami naszego zboru, a teraz służą Bogu w innych kościołach w Polsce i zagranicą.

Naszym gościem był prezbiter Michał Hydzik, który wywarł duży wpływ na nasz zbór, a szczególnie na pastora Marka Kiewrę i jego żonę Wandę, będąc dla nich duchowym ojcem. Przez wiele lat  był dla nich dużym wsparciem i wzorem w pastorskiej służbie.

W czasie obchodów rocznicy przemawiał pastor Michał Hydzik.

Konwencja była dla nas wyjątkowym czasem. Mogliśmy cieszyć się braćmi i siostrami w Chrystusie, a także obecnością  Boga, który doprowadził nas aż do tego miejsca.

W niedzielę 30 stycznia, podczas uroczystego spotkania, podsumowano 20-sto letnią historię zboru. Na spotkanie przybyli pastorzy z okolicznych zborów, a także burmistrz Gryfowa Śląskiego Olgierd Poniźnik oraz burmistrz Olszyny Lesław Leśko.

W czasie nabożeństwa pastor Michał Hydzik wygłosił kazanie na podstawie listu do Filipian, mówiąc na temat oczekiwania na bliski powrót Pana Jezusa Chrystusa.

Głos zabrali również burmistrzowie, którzy wyrazili swoje pozytywne opinie i odczucia na temat pracy i funkcjonowania naszego kościoła na przestrzeni ostatnich 20 lat.

Podziękowania dla pastora Marka Kiewry i jego żony Wandy z powodu dwudziestolecia wiernej i owocnej służby pastorskiej.

Nabożeństwo było doskonałym czasem na to, abyśmy mogli skupić się na Bogu i podziękować Mu za to, czego dokonał w naszym życiu osobistym, oraz w życiu całego kościoła. Co więcej, mogliśmy z wiarą spojrzeć w przyszłość, spodziewając się dobrych rzeczy, które obiecuje Bóg ze względu na swoją wielką łaskę.

Poza tym, był to idealny czas, aby podziękować Markowi Kiewrze i jego żonie Wandzie, za ich wierną i owocną pastorską pracę na przestrzeni ostatnich 20 lat. Gdyby nie ich trud, okupiony dużymi wyrzeczeniami, zbór w Gryfowie Śląskim nie powstałby. Ich praca wywarły duży wpływ na życie setek ludzi, którzy w ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci przewineli się przez zbór gryfowski.

Po nabożeństwie spędziliśmy wspólnie czas, rozmawiając i delektując się specjalnie na tę okazję zrobionymi tortami.

Torty, przygotowane specjalnie z okazji dwudziestolecia zboru.

Pragniemy serdecznie podziękować przybyłym gościom, wszystkim osobom, które na przestrzeni lat były częścią naszego kościoła oraz tym, którzy w rozmaity sposób pomagali naszej wspólnocie.

Dziękujemy Wam. Bez Was nie moglibyśmy dojść do tego miejsca, w którym jesteśmy.