Odnowienie umysłu

DSC_1285Ponadnaturalny sposób działania i cuda, których Bóg dokonuje w życiu człowieka, nie są mu dane tylko po to, aby je mile wspominał, ale po to by znajdował w nich źródło mocy i siły na przyszłość. Kiedy opowiadamy o tym, czego Bóg dokonał, nasza wiara wzrasta i uświadamiamy sobie jak cudowny i potężny jest Pan. Gdy Bóg dokonuje niezwykłych rzeczy w życiu człowieka jest on zobowiązany dzielić się tym z innymi oraz samemu zawsze o tym pamiętać.

A nie upodabniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe. (Rzym 12:2)

Opowiadając Boże dzieła karmimy naszego ducha, sięgamy do źródła mocy, a umysł zaczyna się odnawiać. Gdy myślimy o czymś intensywnie, zaczyna to stawać się naszą rzeczywistością. To, o czym myślimy ma wpływ na to, w co wierzymy. Jeżeli w coś wierzymy, to tak zaczynamy postępować, a to, co robimy ma wpływ na nasze życie. Wszystko zaczyna się od myślenia.

Wreszcie, bracia, myślcie tylko o tym, co prawdziwe, co poczciwe, co sprawiedliwe, co czyste, co miłe, co chwalebne, co jest cnotą i godne pochwały. (Flp 4:8)

Myślenie o Bogu, rozważanie Jego Słowa i przypominanie sobie wspaniałych dzieł, jakich dokonał zmieni sposób myślenia. Sprawi, że będzie nam łatwiej chodzić w wierze. Bycie uczestnikiem Bożych obietnic i doświadczanie Jego mocy każdego dnia jest czynnikiem, który zmienia wszystko.

Jednak aby stać się uczestnikiem Bożych obietnic, trzeba pokonać złe nawyki, myślenie, zachowanie i zaufać Bogu. Bóg chce, abyśmy myśleli o sobie w nowy sposób. On pragnie, abyśmy inaczej mówili i działali.

Podobnie i wy uważajcie siebie za umarłych dla grzechu, a za żyjących dla Boga w Chrystusie Jezusie, Panu naszym. (Rzym 6:11)

To, co widzi Twój odnowiony w Chrystusie umysł, jest tym, co Bóg chce Ci dać. Wstań, przejdź w nowe miejsce, myśl Słowem Bożym i zacznij robić to, co Pan Bóg Ci każe.

Jak dzisiaj spoglądasz w przyszłość?

Jak myślisz o swojej przyszłości?

Czy jest wypełniona pełnią błogosławieństwa w każdej dziedzinie życia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *