Przełomy w naszym życiu – Jehoszafat

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


RocksKiedy stawiamy czoło poważnym sytuacjom w naszym życiu, potrzebujemy znaleźć drogę wyjścia lub wewnętrzną siłę i wiedzę, aby przezwyciężyć kryzys. Czasami trudna sytuacja jest wynikiem nierozważnego postępowania. Bywa też tak, że spotykają nas trudności, których nie rozumiemy i nie mamy na nie wpływu . Gdy nie wiemy co zrobić potrzebujemy pomocy kogoś, kto ma potrzebne środki, aby uwolnić nas z danej sytuacji lub kryzysu. Z całą pewnością Bóg ma odpowiedź na nasze trudne sytuacje.

Jehoszafat był królem Judei, czynił to, co dobre w oczach Bożych. Był wierny Bogu, ale stanął w obliczu niezwykle trudnej sytuacji.

I przyszli posłańcy do Jehoszafata z doniesieniem: Ruszyło przeciwko tobie wielkie wojsko z tamtej strony morza, z Edomu, i oto są już w Chaseson-Tamar, to jest w En-Gedi. Wtedy Jehoszafat zląkł się i postanowił zwrócić się do Pana, ogłosił też post w całej Judzie. Zebrali się więc Judejczycy, ażeby zwrócić się do Pana o pomoc, również ze wszystkich miast judzkich przyszli, aby szukać Pana. Jehoszafat stanął wobec zgromadzenia Judy i Jeruzalemu w świątyni Pańskiej przed nowym dziedzińcem i rzekł: Panie, Boże ojców naszych! Czy nie Ty jesteś Bogiem w niebiesiech? Ty władasz nad wszystkimi królestwami narodów. W twoim ręku jest siła i moc i nie ma takiego, kto by ci mógł sprostać. (2 Kronik 20:2-6)

 

Jehoszafat zaczął szukać Pana

Starajmy się więc poznać, usilnie poznać Pana; że go znajdziemy, pewne jest jak zorza poranna, i przyjdzie do nas jak deszcz, jak późny deszcz, który zrasza ziemię! (Oz 6:3)

 

Jehoszafat ogłosił post dla całego narodu

Ale ty, gdy pościsz, namaść głowę swoją i umyj twarz swoją. Aby nie ludzie cię widzieli, że pościsz, lecz Ojciec twój, który jest w ukryciu, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odpłaci tobie. (Mat 6:17-18)

 

Jehoszafat uznał Pana za jedynego, prawdziwego, żywego Boga

Nikt nie może dwom panom służyć, gdyż albo jednego nienawidzić będzie, a drugiego miłować, albo jednego trzymać się będzie, a drugim pogardzi. Nie możecie Bogu służyć i mamonie. (Mat 6:24)

Bóg dał nam obietnicę, że będzie z nami każdego dnia naszego życia. Powiedział, że nas nigdy nie opuści. Odpowiedzią na każdą sytuację w życiu jest Bóg. Zwróć się do Niego i szukaj w Nim siły, bo tylko On jest w stanie pokonać każdy kryzys.

Photo credit: Wikimedia Commons

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *