Rola misji w życiu chrześcijanina

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

away-3024773_1920
Bóg pragnie, abyśmy wykonywali pracę misyjną dla ludzi. Niektórzy z nich są zagubieni, szukają odpowiedzi. Czasami jedynym drogowskazem dla nich będzie świadectwo, o tym jak Jezus Chrystus zmienił twoje życie. Bóg pragnie używać każdego z nas, abyśmy byli świadkami tego, że Jezus żyje i jest zainteresowany każdą osobą.

W roku śmierci króla Ozjasza, widziałem Pana Boga siedzącego na wyniosłym tronie, a szata Jego swymi końcami wypełniała całą świątynię. Ponad Nim unosiły się serafiny, z których każdy miał sześć skrzydeł: dwoma przykrywał sobie twarz, dwoma zasłaniał stopy a dwa służyły im do latania. Wołali oni jeden do drugiego: Święty, Święty, Święty Pan Zastępów Pełna jest cała ziemia Jego chwały. Od ich głosu aż zadrżały wiązania futryn a cała świątynia wypełniła się dymem. Wtedy ja powiedziałem: Biada mi, jestem zgubiony, bo jestem człowiekiem o nieczystych wargach i mieszkam pośrodku ludu mającego także nieczyste usta. Tymczasem oczy moje widziały króla, Pana Zastępów (Iz. 6:1-5)

Abyśmy mogli wykonać misję, którą Bóg przeznaczył dla naszego życia, musimy napełniać się Bożą obecnością. Niektóre decyzje nie mogą zostać podjęte pod wpływem impulsu. Muszą wyniknąć z głębi relacji z Bogiem, ponieważ tylko wtedy będą trafne.

  1. Izajasz potrzebował osobistego spotkania z Bogiem.

Izajasz potrzebował spotkania z Bogiem, aby wypełnić powołanie, które było nad jego życiem. Misja, która została mu powierzona nie była łatwa, dlatego musiał być przekonany o tym kim jest Bóg i jak ważne poselstwo ma On do przekazania przez usta Izajasza.

 Jak więc przyjęliście prawdę o Jezusie Chrystusie jako Panu, tak też powinniście trwać w zjednoczeniu z Nim. Usiłujcie też zapuścić w Nim korzenie waszego życia, na Nim opierajcie wszystko, umacniajcie waszą wiarę zgodnie z tym, czego was nauczono. I bądźcie zawsze pełni wdzięczności [względem Boga]. (Kol 2:6-7)

 

  1. Izajasz potrzebował się ukorzyć.

W Bożej obecności żaden, nawet najbardziej skrywany grzech nie jest w stanie się ukryć. Jednak nie po to, żeby nas potępić, ale po to abyśmy mogli się z tego grzechu oczyścić. W porównaniu z majestatem i czystością Boga nasza grzeszna natura nie wytrzymuje i musi się ukorzyć oraz poddać swoją niedoskonałość przed Stwórcą.

Młodzi niech będą również poddani starszym. Wszyscy zaś we wzajemnych stosunkach niech się przyodzieją w szatę pokory, gdyż Bóg sprzeciwia się wyniosłym, a pokornych obdarza swoją łaską. Tak więc ukórzcie się pod mocną ręką Boga, a Bóg wywyższy was za to w odpowiedniej chwili.(1 Pt 5:6)

Kiedy nasze życie jest przepełnione uniżeniem i pokorą przed Bogiem, On w odpowiednim czasie cię wywyższy.

  1. Izajasz poddał się Bogu w pełni.

Izajasz pozwolił na to, aby Bóg zaingerował w jego życie. To przyniosło przebaczenie, wolność i przełom do jego życia.

Jedyną drogą do tego, aby poddać każdą dziedzinę w Boże panowanie jest przebywanie w Jego obecności. To w tych intymnych momentach spędzonych w Jego towarzystwie zmienia się nasze serce na jego podobieństwo. Wówczas te zmiany będą widoczne nie tylko w naszym wnętrzu, ale również będą zauważalne na zewnątrz dla innych osób, które znajdują się w naszym otoczeniu.

Gdy jednak zstąpi na was Duch Święgo otrzymacie Jego moc i będziecie świadczyć o Mnie w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, aż po krańce ziemi. (Dz. 1:8)

Photo credit: pixabay

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *