Seminarium dla małżeństw w Karłowicach

W dniach 22 – 23 czerwca 2012r. w Chrześcijańskim Ośrodku Wypoczynkowo – Szkoleniowym „Zielona Niwa” w Karłowicach odbyło się seminarium dla małżeństw pt. „Ponowne odkrywanie małżonka”. Pieśnią i słowem usługiwali na nim Kenneth i Dene Redmon z zespołem. Pastor Kenneth przewodzi Abundant Life Worship Center w Midland, Teksas w USA.

Było to wyjątkowe wydarzenie, przepełnione Bożą obecnością i błogosławieństwem. W  nadzwyczajnej atmosferze i zaciszu „Zielonej Niwy” małżonkowie mieli możliwość spędzić czas tylko we dwoje, odkrywając siebie nawzajem, poszukując Bożego oblicza i prowadzenia.

Uczestnicy wysłuchali słowa pastora Redmona, który podkreślał, że wierzące małżeństwa powinny być jednością w Duchu. Osiągnąć można to tylko poprzez bliską relację z Bogiem. Im bardziej kocha się Pana Jezusa, tym bardziej obdarza się miłością małżonka, dlatego mąż i żona powinni przybliżać się do Pana poprzez modlitwę i czytanie Słowa Bożego.

Małżonkowie zabiegani w pędzie codziennych obowiązków, mogli odetchnąć i skupić się na ukochanej osobie, odświeżyć pierwsze uczucie i odkryć na nowo piękno miłości, którą się obdarza i otrzymuje. Mężowie usłyszeli, że powinni kochać żony, tak jak Jezus umiłował Kościół. Oddał za niego sam siebie. Kościół natomiast podlega Chrystusowi, tak jak żony mężom.

Każda osoba podczas sobotniej sesji otrzymała bochenek chleba, który symbolizował życie. Pamiętając o tym, że należymy do siebie nawzajem, małżonkowie wymienili się swoimi bochenkami. Ten piękny moment oddania swojego życia ukochanej osobie wywołał w uczestnikach seminarium łzy, radość i uświadomił głębię miłości małżeńskiej, płynącej z Chrystusa. Bóg jest miłością i każde małżeństwo umocnione i ugruntowane w Nim daje pełnię szczęścia i satysfakcji. 

NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail
img_1
img_2
img_3
img_4
img_5
img_6
img_7
img_8
img_9

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *