Seminarium dla mężczyzn w Karłowicach

orzełW dniach 19-20 kwietnia w chrześcijańskim ośrodku wypoczynkowo – szkoleniowym „Zielona Niwa” w Karłowicach odbyło się seminarium dla mężczyzn na temat „Przekazywanie prawdy kolejnemu pokoleniu”. Podczas tego wydarzenia mówcami byli: John Daigle – jeden ze starszych w kościele Reimage Church, Winterville, NC., jego syn Jeff Daigle – dyrektor służb artystycznych w Covenant Church, Greenville NC., oraz Nelson Hopkins – pastor wspólnoty Impact Church.

Seminarium podzielone było na sesje, na których usługiwali zaproszeni goście. Po każdej z nich  uczestnicy brali udział w warsztatach, w ramach których ojcowie i synowie mogli praktycznie przetworzyć przekazany materiał.

Było to pierwsze tego typu seminarium prowadzone przez wyżej wymienionych mówców. Każdy z nich, posiadając inny bagaż doświadczeń zdobytych w czasie wielu lat wychowywania potomstwa oraz przewodzenia w swoich domach i kościołach, mógł przekazać cenne rady osobom biorącym udział w seminarium. Uczestnicy mieli okazję w męskim gronie poruszyć  trapiące ich tematy, dotyczące wychowania i relacji z synami.

Seminarium przyniosło świeże spojrzenie na problem relacji w rodzinie. Pokazało na przykładzie Słowa Bożego jak powinno wyglądać wychowanie dzieci przez ojców i jakie wartości należy przekazywać kolejnemu pokoleniu. Ojcowie mają szczególną rolę i zadanie do wykonania. Będąc przykładem i autorytetem dla swojego potomstwa, powinni pokazywać i uczyć  jak wygląda szczera relacja z Bogiem, oparta na modlitwie, zaufaniu i wierze.

Słuchajcie, synowie, pouczenia ojca, zwróćcie na nie uwagę, abyście się nauczyli rozumu. Bo daję wam dobrą naukę, nie gardźcie moim wskazaniem! Gdy jeszcze byłem synem u mojego ojca, jako miły jedynak pod opieką mojej matki, Pouczał mnie i mówił do mnie: Niech się twoje serce mocno trzyma moich słów, przestrzegaj moich przykazań, a będziesz żył! (Przyp 4:1-4)

NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail
1
2
3
4
5
6
7
8

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *