Słuchanie Bożego głosu

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


book-1209805_640

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wtedy Jezus znowu powiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, Ja jestem drzwiami dla owiec. Wszyscy, ilu przede mną przyszło, to złodzieje i zbójcy, lecz owce nie słuchały ich. Ja jestem drzwiami; jeśli kto przeze mnie wejdzie, zbawiony będzie i wejdzie, i wyjdzie, i pastwisko znajdzie. (Jn 10:7-9)

Jezus mówi, że to On jest drogą, prawdą i życiem. To On jest bramą, przez którą ludzie mają dostęp do Boga. Tylko Jezus jest jedynym pośrednikiem. Bóg pragnie mieć z nami bliską, prawdziwą relację. Pragnie mówić do nas.

Co mamy zrobić, żeby słyszeć głos Pana?

Jedną z podstawowych rzeczy to być blisko Boga. Nie można Go słyszeć, jeżeli inne rzeczy zajmują nasze zmysły. Żeby wejść w Bożą Obecność trzeba się wyciszyć i nastawić się na to, co Bóg chce powiedzieć.

I powiedział do wszystkich: Jeśli kto chce pójść za mną, niechaj się zaprze samego siebie i bierze krzyż swój na siebie codziennie, i naśladuje mnie. (Łuk 9:23)

W życiu możemy przechodzić przez różne sytuacje. Nie zawsze będzie łatwo i po naszej myśli. Jednak bycie blisko Jezusa da poczucie bezpieczeństwa. Bez względu na okoliczności obecność Boża przynosi poczucie bezpieczeństwa.

Na pierwszym miejscu należy postawić relację i czas z Bogiem. Na początku może nie być to łatwe, ale później przyniesie niesamowite zmiany w naszym codziennym życiu. Będziemy pewniejsi w podejmowaniu decyzji, będziemy czuć się bezpieczniej. Umocnienie, które przyniesie bliska relacja z Bogiem, będzie widoczne na zewnątrz.

Photo credit: pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *