Spotkanie walentynkowe

Walentynki to święto, o którym nie sposób zapomnieć, przypominają nam o tym wszystkie wystawy sklepowe i reklamy telewizyjne. Z pewnością jest to wyjątkowy czas, ponieważ człowiek w swoim życiu obdarza miłością i pragnie ją otrzymywać.

Człowiek jest istotą głodną miłości.

Andrzej Mytych

Nasz kościół z okazji Walentynek zorganizował 11 lutego w Chrześcijańskim Ośrodku „Zielona Niwa” w Karłowicach wspaniały wieczór dla zakochanych par.

Wydarzenie to rozpoczęło się uroczystą kolacją. Następnie przy blasku świec mogliśmy oddawać się refleksji, słuchając współczesnych piosenek o miłości w wykonaniu utalentowanych członków naszego zboru. Piosenki przeplatane były autorskimi wierszami. Wieczór muzyki i poezji uświetnił uroczystość, podkreślając jak wielka jest głębia miłości.

Nie zabrakło również akcentu rozrywkowego. Pary małżeńskie i narzeczeńskie brały udział konkursach, w których musiały wykazać się inicjatywą i partnerską współpracą. Był to również miły czas dla naszych pociech, dla których w sali obok zorganizowano bal przebierańców.

Walentynki są świętem miłości. Miłość do drugiego człowieka jest piękna, ale najpiękniejsza jest miłość do Boga. Bóg włożył w nas pragnienie miłości, dzielenia się nią i otrzymywania. Dzięki temu wieczorowi mogliśmy przypomnieć sobie, jak wspaniały dar otrzymaliśmy od Boga. Pamiętajmy o tym każdego dnia i odświeżajmy uczucie bez którego nie sposób żyć.

Teraz więc pozostaje wiara, nadzieja, miłość, te trzy; lecz z nich największa jest miłość.

1 Koryntian 13:13

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>