Twój i mój czas

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


czas

Baczcie więc pilnie, jak macie postępować, nie jako niemądrzy, lecz jako mądrzy, Wykorzystując czas, gdyż dni są złe. (Ef 5:15-16)

Z tymi, którzy do nas nie należą, postępujcie mądrze, wykorzystując czas. (Kol 4:5)

Czas jest bardzo istotny w naszym życiu. Jego ilość jest ograniczona i to od nas zależy, w jaki sposób zostanie on zagospodarowany. Znaczenie ma również to, w jakim czasie na świecie teraz żyjemy, jakie dzieją się znaki na niebie i ziemi. Każdy dzień przybliża nas do wieczności, więc powinniśmy mądrze wykorzystywać czas.

Zaufaj Panu z całego swojego serca i nie polegaj na własnym rozumie! Pamiętaj o Nim na wszystkich swoich drogach, a On prostować będzie twoje ścieżki! (Przyp 3:5-6)

 Bóg daje nam czas, abyśmy Jemu ufali

W naszym chodzeniu z Bogiem, co jakiś czas stajemy w miejscu wyboru. Decydujemy, czy opowiemy się za Nim i postąpimy wbrew strachowi oraz ogólnym zasadom, czy też pozostaniemy w tłumie. Biblia uczy nas, żebyśmy byli pochodniami, które świecą w ciemności.

W trudnościach i niesprzyjających okolicznościach musimy być pewni tego, co dał nam Bóg, jakie słowo nam przekazał i co kazał zrobić. Posiadając tą pewność będziemy w stanie poświęcić to, co trzeba, aby wydać godne świadectwo.  Jeżeli w wyznaczonym czasie tego nie zrobimy, nie stanie się nic. Jednak, gdy będziemy posłuszni i wykonany Jego słowo, to staną się rzeczy niesamowite, które zmienią rzeczywistość i życie osób będących w pobliżu.

Stójmy mocni w wierze i nie bójmy się wydawać dobrego świadectwa. Uczmy się rozróżniać pory i czas po to, aby oddać chwałę naszemu Panu.

Wszystko ma swój czas i każda sprawa pod niebem ma swoją porę: Jest czas rodzenia i czas umierania; jest czas sadzenia i czas wyrywania tego, co zasadzono. Jest czas zabijania i czas leczenia; jest czas burzenia i czas budowania. Jest czas płaczu i czas śmiechu; jest czas narzekania i czas pląsów. Jest czas rozrzucania kamieni i czas zbierania kamieni; jest czas pieszczot i czas wstrzymywania się od pieszczot. Jest czas szukania i czas gubienia; jest czas przechowywania i czas odrzucania. Jest czas rozdzierania i czas zszywania; jest czas milczenia i czas mówienia. Jest czas miłowania i czas nienawidzenia; jest czas wojny i czas pokoju. (Kzn 3:1-8)

Photo credit:pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *