Twoja słowa mają wpływ na Twoje życie

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


gora

Śmierć i życie są w mocy języka, lecz kto nim zyskuje przyjaciół, korzysta z jego owocu. (Prz 18:21)

Kto pilnuje swoich ust i swojego języka, uchroni swoją duszę od niejednego niebezpieczeństwa. (Prz 21:23)

Słowa, które wypowiadamy mają moc. Nawet jeżeli wydaje się nam, że tak nie jest, one i tak wpływają na stan naszego życia. Nasz język pokazuje, czy jesteśmy cierpliwi, uprzejmi i radośni. Nasze wypowiedzi i słownictwo pokazują, kim jesteśmy. Słowo Boże pokazuje, w jaki sposób powinniśmy mówić do siebie, aby nasze życie było zgodne z Bożą wolą.

A gdy rozpuścił lud, wstąpił na górę, aby samemu się modlić. A gdy nastał wieczór, był tam sam. (Mat 14:23)

Góra to miejsce obcowania z Bogiem. Jest to miejsce, w którym szukamy Bożej obecności i prowadzenia. Szukamy inspiracji, bezpieczeństwa oraz słowa, które objawi nam kierunek dalszych działań. Będąc na górze widzimy lepiej. Zmienia się nasza perspektywa i zaczynamy patrzeć na trudności inaczej. Dostrzegamy problem i jego rozwiązanie. Ale jak na tą górę wejść?

W naszym życiu są różne sytuacje. Jednak tak naprawdę liczy się to, co w tych sytuacjach wypowiadamy i czy poddamy się okolicznościom i przyjmiemy, że tak ma wyglądać nasze życie. W trudnych sytuacjach powinniśmy wypowiadać słowa wiary i nadziei, słowa, które przyniosą życie. Powinniśmy postępować zgodnie z Bożymi zasadami, siać nadzieję, dobro i miłość, aby wzrastała wiara i obfitość w naszym życiu, życiu naszych rodzin, bliskich i wszystkich, którzy są wokoło.

  • Bez względu na to, w jakiej jesteś sytuacji idź na Bożą górę. Tam dowiesz się, jak dalej postąpić.
  • Bądź odważny.
  • Słuchaj Bożego głosu i kierowania.

Photo credit: Pixabay

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *