Twoje słowa mają wpływ na Twoje życie cz. 2

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


slowa

Ze zwiadów w tej ziemi powrócili dopiero po czterdziestu dniach. I przyszli do Mojżesza i do Aarona, i do całego zboru izraelskiego na pustyni Paran, do Kadesz, zdali sprawę im i całemu zborowi oraz pokazali im płody tej ziemi. I opowiedzieli mu, mówiąc: Przyszliśmy do ziemi, do której nas wyprawiłeś; ona rzeczywiście opływa w mleko i miód, a to są jej płody. Tylko że mocny jest lud, który mieszka w tej ziemi, a miasta są obwarowane, bardzo wielkie. (4 Moj 13:25-28)

Izraelici chodząc po pustyni mieli przed sobą większy cel. Otrzymali od Boga obietnicę nowego i lepszego życia. Zostali wyratowani z niewoli i Bóg przygotował dla nich ziemię opływającą w mleko i miód. I faktycznie dotarli do Ziemi Obiecanej. Mojżesz wysłał dwunastu zwiadowców w celu sprawdzenia, jaka jest ziemia, przed którą stoją. Wszystko było zgodne z Bożą obietnicą. Jednak naród, który ją zamieszkiwał był silny, a ich miasta mocno obwarowane. Po powrocie dziesięciu z nich przekazało pesymistyczne wieści. Tylko dwóch, Kaleb i Jozue wierzyli, że Bóg jest nimi i ta ziemia jest przeznaczona dla nich. Naród jednak usłuchał większości. To przyniosło tragiczne konsekwencje dla Izraelitów. Musieli czekać prawie czterdzieści lat na wejście do Ziemi Obiecanej. Przyczyną tego była niewiara w wypełnienie Bożej obietnicy.

Wierz w Boże obietnice i zwycięstwo

Powyższa historia może odnosić się również do naszego życia. Każdy z nas przechodzi trudności w swoim życiu. Pamiętajmy jednak o tym, że Boże obietnice są pewne. W takich właśnie momentach powinniśmy się skupić na tym, jak wielki i wspaniały jest Bóg. Nie możemy zwracać uwagi na trudne i nieprzychylne okoliczności. Nie możemy ulegać bojaźni, ale musimy stać mocni w wierze i wtedy odniesiemy zwycięstwo.

I oświecił oczy serca waszego, abyście wiedzieli, jaka jest nadzieja, do której was powołał, i jakie bogactwo chwały jest udziałem świętych w dziedzictwie jego, i jak nadzwyczajna jest wielkość mocy Jego wobec nas, którzy wierzymy dzięki działaniu przemożnej siły jego (Ef 1:19)

 

Photo credit: pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *