Wdzięczność Bogu, cz. 2

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


Historia dziesięciu trędowatych mężów, pokazana w Ewangelii Łukasza (17:11-17), obrazuje cud, jaki dokonał się w ich życiu. Ludzie ci byli obciążeni chorobą, wiedzieli, że tylko Jezus może im pomóc. Dzięki wytrwałości, determinacji, pokorze i usilnym wołaniu o zmiłowanie, zostali uzdrowieni. Podziękować wrócił tylko Samarytanin.

W Biblii znajdujemy wiele przykładów Bożego działania ze względu na jedną osobę. Obecność tej osoby w danych okolicznościach powodowała, że błogosławieństwo spływało również na innych.

Jezusowi wrócił podziękować tylko Samarytanin. Co cechowało jego postawę?

1. Chwalił Boga

Gdy zobaczył, jaki cud wydarzył się w jego życiu, głośno krzyczał i wielbił Boga. Pragnął obwieścić, że jest oczyszczony i podzielić się ze wszystkimi doświadczeniem Bożej miłości.

2. Uwielbił Jezusa

Wiedząc, że jest całkowicie zdrowy i wolny powrócił do Jezusa i padł przed Nim na twarz. Ten Samarytanin okazał pokorę, gdy zobaczył moc Bożą w Jezusie. Większość nie przyszła podziękować Panu za uzdrowienie. Otrzymali zaspokojenie swoich potrzeb i powrócili do dawnego życia.

Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli. Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego. (Jn 1:11-12)

Jezus oczekuje, abyśmy przychodzili do Niego zawsze i z każdymi problemami, ponieważ On jest źródłem mocy i siły w naszym życiu. Przychodźmy do Niego z chwałą, uwielbieniem i dziękczynieniem.

3. Najbardziej odrzucony był najbardziej wdzięczny

Tylko Samarytanin – cudzoziemiec, oddał chwałę Bogu.

Przeto pamiętajcie o tym, że wy, niegdyś poganie w ciele, nazywani nieobrzezanymi przez tych, których nazywają obrzezanymi na skutek obrzezki, dokonanej ręką na ciele, Byliście w tym czasie bez Chrystusa, dalecy od społeczności izraelskiej i obcy przymierzom, zawierającym obietnicę, nie mający nadziei i bez Boga na świecie. (Ef 2:11-12)

My również kiedyś byliśmy obcy, ale dzięki Jezusowi staliśmy się Jego własnością. On wiedział, że potrzebujemy oczyszczenia i przebaczenia grzechów.

Ale wy jesteście rodem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem nabytym, abyście rozgłaszali cnoty tego, który was powołał z ciemności do cudownej swojej światłości; (1 Pt 2:9)

Bóg daje nam pewność zbawienia i czyni nas, zgodnie ze swoim Słowem, ludem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym. Wdzięczność i dziękczynienie wnosi pewność do naszego życia.

Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe. (2 Kor 5:17)

Biblia uczy nas, abyśmy dziękowali Bogu za wszystko i w każdych okolicznościach. Okazujmy wdzięczność Bogu każdego dnia, ponieważ On jest tym, który złożył za nas swoje życie.

Pomyśl:

  • Za co jesteś wdzięczny Bogu?
  • Jak często okazujesz wdzięczność Bogu?

Jedna myśl nt. „Wdzięczność Bogu, cz. 2

  1. Tak wiele nie potrzeba jak dziękować Bogu. Jestem wdzięczny Bogu, że posłał do mnie ludzi, takich jak Andrzej Kurzawski, Marek Kiewra, Heniek Rozbicki i wielu innych. Byłem słuchaczem, ale Słowo Boże zadziałało w moim życiu. Bóg wyciągnął mnie z bagna i jestem Mu wdzięczny do dnia dzisiejszego, choć minęło już 12 lat. Mam wspaniałą żonę i córkę. Mieszkam w Szwecji, prowadzę firmę i opowiadam każdemu, jakich wielkich rzeczy dokonał Bóg w moim życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *