Wiara cz. 1

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


mountain-983661_1920Pan Jezus wiele mówił o tym, jak ważna jest w naszym życiu wiara. Życie chrześcijanina powinno być zbudowane na wierze w Boga i w Jego skończone dzieło. Bardzo często jednak żyjemy w oglądaniu zamiast w wierze.

Miejcie wiarę w Boga! Zaprawdę powiadam wam: Ktokolwiek by rzekł tej górze: Wznieś się i rzuć się w morze, a nie wątpiłby w sercu swoim, lecz wierzył, że stanie się to, co mówi, spełni mu się. Dlatego powiadam wam: Wszystko, o cokolwiek byście się modlili i prosili, tylko wierzcie, że otrzymacie, a spełni się wam. ( Mar 11:22-24)

Bardzo często oczekiwania, jakie mamy w naszym życiu nie są spełnione. Winą obarczamy wówczas wszystkich wokoło. Czasami przychodzą do naszego życia porażki, niepowodzenia i rozczarowania, jednak Pan Jezus wziął te wszystkie rzeczy za nas za krzyż. Umarł i zmartwychwstał, a my razem z Nim powstaliśmy do nowego życia w obfitości.

Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie. (Gal 2:20)

Aby nasze modlitwy zostały wysłuchane, powinniśmy mieć wiarę w Boga, cierpliwie oczekiwać na odpowiedź i umieć przebaczać, ponieważ nieprzebaczenie jest przeszkodą w manifestacji wiary.

A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy. (Hebr 11:1)

Taka zaś jest ufność, jaką mamy do niego, iż jeżeli prosimy o coś według jego woli, wysłuchuje nas. A jeżeli wiemy, że nas wysłuchuje, o co prosimy, wiemy też, że otrzymaliśmy już od niego to, o co prosiliśmy. (1Jn 5:14-15)

Jezus Chrystus ma moc zaspokoić każdą naszą potrzebę. Jeżeli pragniemy doświadczać przełomów w życiu, wiara jest do tego niezbędna. Tak jak uwierzyliśmy w zbawienie dokonane na krzyżu, tak samo powinniśmy wierzyć, że Bóg jest władny do tego, aby dokonać cudu. Uchwyćmy się wiary, a będą działy się niesamowite, ponadnaturalne rzeczy. Dla Boga wszystko jest możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *