Wiara cz. 2

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


wiara cz2

Po tych wydarzeniach doszło Abrama w widzeniu następujące słowo Pana: Nie bój się, Abramie, Jam tarczą twoją; zapłata twoja będzie sowita!  Wtedy Abram odpowiedział: Panie Boże, cóż mi możesz dać, gdy ja schodzę bezdzietny, a dziedzicem domu mego będzie Eliezer z Damaszku. Potem rzekł Abram: Przecież nie dałeś mi potomstwa, więc mój domownik będzie dziedzicem moim. Wówczas doszło go słowo Pana: Nie ten będzie dziedzicem twoim, lecz ten, który będzie pochodził z wnętrzności twoich, będzie dziedzicem twoim. Potem wyprowadził go na dwór i rzekł: Spójrz ku niebu i policz gwiazdy, jeśli możesz je policzyć! I rzekł do niego: Tak liczne będzie potomstwo twoje. Wtedy uwierzył Panu, a On poczytał mu to ku usprawiedliwieniu. (1 Moj 15:1-6)

Bóg przemówił do Abrahama po imieniu. W sytuacji, kiedy przyszedł strach do jego życia, Bóg objawił mu się w niesamowity sposób. Dał mu wizję dotyczącą jego przyszłości. Obiecał, że będzie ojcem narodów.

Wszystko, co się w naszym życiu dzieje powinno być budowane na wierze. Wiara jest esencją życia, jest kluczem do przezwyciężenia strachu i rozczarowania. Właściwa relacja z Bogiem daje nam pewność i poczucie bezpieczeństwa. Niekiedy są w życiu sytuacje, które wpływają na nasz stan emocjonalny. Utrata lub brak pracy, zadłużenia, choroby i inne trudności mają negatywny wpływ na nasze emocje. Jednak powinniśmy mieć pewność, że we wszelkich trudnych okolicznościach Bóg jest z nami.

Abraham usłyszał swoje imię i wiedział, że Bóg jest tym, który się o niego troszczy. Bóg dał Abrahamowi potrójne poselstwo:

Nie bój się

Ja jestem tarczą twoją

Ja jestem twoją nagrodą

 

Przeto obietnica została dana na podstawie wiary, aby była z łaski i aby była zapewniona całemu potomstwu, nie tylko temu, które polega na zakonie, ale i temu, które ma wiarę Abrahama, ojca nas wszystkich (Rzym 4:16)

Abraham wiedział dokładnie, że to, co mu Bóg obiecał spełni się. Uchwycił się wiarą Bożych  obietnic i to przyczyniło się do jego usprawiedliwienia. Bóg uznał jego wiarę, a to odmieniło życie Abrahama.

Kluczem do przezwyciężenia zniechęcenia i trudności w naszym życiu jest wiara w Boże obietnice. To przyniesie przełom i zmianę w tych trudnych sytuacjach. Najpierw szukajcie Królestwa Bożego, a wszystko inne będzie wam dodane.

Wszelką troskę swoją złóżcie na niego, gdyż On ma o was staranie. (1P 5:7)

Photo credit:Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *