Wiara cz. 3

wiara cz. 3

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


Twoja wiara może dokonać przemiany w życiu drugiej osoby.

I stało się pewnego dnia, gdy nauczał, a siedzieli tam faryzeusze i nauczyciele zakonu, którzy przybyli ze wszystkich wiosek galilejskich i judzkich, i z Jerozolimy, a w nim była moc Pana ku uzdrawianiu, że oto mężowie nieśli na łożu człowieka sparaliżowanego, i usiłowali wnieść go i położyć przed nim. (Łk 5:17-18)

Mężowie, którzy nieśli sparaliżowanego na noszach, szukali dla niego pomocy. Mieli wiarę, że jeśli przyjdą do Jezusa, On ma moc, aby pomóc. Wykazali również troskę i desperację podczas swojego działania.

A my, którzy jesteśmy mocni, winniśmy wziąć na siebie ułomności słabych, a nie mieć upodobania w sobie samych. (Rzym 15:1)

Jedni drugich brzemiona noście, a tak wypełnicie zakon Chrystusowy. (Gal 6:2)

Nie mogli przecisnąć się przez tłum, który otaczał Jezusa, dlatego chcąc przynieść przyjaciela do Jezusa rozebrali dach i spuścili go na linach. Byli wytrwali w swoich działaniach. To przyniosło uzdrowienie dla chorego.

A ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą. (Łk 11:9-10)

Twoja wiara może uratować drugą osobę

Gdy to do nich mówił, oto pewien przełożony [synagogi] przyszedł, złożył mu pokłon i rzekł: Córka moja dopiero co skonała, lecz pójdź, połóż na nią swą rękę, a ożyje. (Mat 9:18)

Wiara ojca przywróciła życie jego córce. Chociaż nie było już nadziei, ojciec w swoim uporze i wierze, której się trzymał poszedł do Jezusa. Poszedł na spotkanie, na którym Jezus przemawiał, przerwał mu i opowiedział o swojej tragedii. To przyniosło przełom w życiu całej rodziny. Tak samo twoja wiara może dokonać zmiany w życiu innych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *