Wiara w naszym życiu

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


climbing-to-the-top-2125148_640O wierze powinniśmy mówić często, ponieważ nasze życie jest budowane na wierze. Słowo Boże mówi nam, że nie w oglądaniu chodzimy, ale w wierze.

Sprawiedliwy z wiary żyć będzie. (Gal 3:11)

 

Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy, najpierw Żyda, potem Greka,  bo usprawiedliwienie Boże w niej bywa objawione, z wiary w wiarę, jak napisano: A sprawiedliwy z wiary żyć będzie. (Rzym 1:16-17)

Nie jesteśmy usprawiedliwieni przez nasze uczynki, ale jesteśmy usprawiedliwienie z powodu wiary, poprzez zaufanie Bogu, że On przebaczył nam nasze grzechy. On patrzy na nas przez Jezusa sprawiedliwość. Kiedy zaufaliśmy Bogu zostaliśmy usprawiedliwieni i zaczęliśmy żyć wiarą.

Abraham zaufał i uwierzył Bogu

Po tych wydarzeniach doszło Abrama w widzeniu następujące słowo Pana: Nie bój się, Abramie, Jam tarczą twoją; zapłata twoja będzie sowita! Wtedy Abram odpowiedział: Panie Boże, cóż mi możesz dać, gdy ja schodzę bezdzietny, a dziedzicem domu mego będzie Eliezer z Damaszku. Potem rzekł Abram: Przecież nie dałeś mi potomstwa, więc mój domownik będzie dziedzicem moim.  Wówczas doszło go słowo Pana: Nie ten będzie dziedzicem twoim, lecz ten, który będzie pochodził z wnętrzności twoich, będzie dziedzicem twoim.  Potem wyprowadził go na dwór i rzekł: Spójrz ku niebu i policz gwiazdy, jeśli możesz je policzyć! I rzekł do niego: Tak liczne będzie potomstwo twoje.  Wtedy uwierzył Panu, a On poczytał mu to ku usprawiedliwieniu. (1 Moj 15:1-6)

Bez względu na sytuację możemy żyć wiarą i ufać Bogu. Jego Słowo daje nam obietnice, że On nas nigdy nie opuści. Bóg jest wszechobecny, wszechmogący, nigdy się nie spóźnia i nie zawodzi, daje siłę do przezwyciężenia trudnych sytuacji, pokieruje każdą sprawą we właściwy sposób.

Photo credit: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *