Wyjątkowe zaproszenie cz. 3

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Trzecie zaproszenie, o którym chciałbym mówić zapisane jest w Ewangelii Mateusza.

pastor

Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie. (Mat 11:28-30)

Zaproszenie Jezusa skierowane jest do ludzi spracowanych i utrudzonych. W naszym życiu są rzeczy, które nas wyczerpują – praca, grzech, poczucie winy, rytuały i tradycje. Ale to, co najbardziej nas wyczerpuje to brak poznania prawdy. Ludzie szukają prawdy i nie mogą jej znaleźć, są zakłopotani i zmartwieni, nie wiedzą co robić. A Jezus powiedział:

I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi. (Jn 8:32)

Zaproszenie jest do tych, którzy się trudzą, są obciążeni różnymi sprawami i sytuacjami, a Jezus obiecuje odpoczynek.

Odpoczynek dotyczący zbawienia

Pierwszy rodzaj odpoczynku to uwolnienie od grzechu. Moc Jezusa Chrystusa pokonała, zniszczyła i zwyciężyła zniewalające przyzwyczajenia, dlatego dzisiaj możemy chodzić w wolności. To jest odpoczynek, który daje zwycięstwo w codziennym życiu. Na ten rodzaj odpoczynku nie trzeba zapracować. To zaproszenie jest kierowane do każdego, abyśmy przychodzili i otrzymali prawdziwe odpocznienie, uwolnienie oraz zbawienie.

Usprawiedliwieni tedy z wiary, pokój mamy z Bogiem przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa, Dzięki któremu też mamy dostęp przez wiarę do tej łaski, w której stoimy, i chlubimy się nadzieją chwały Bożej. (Rzym 5:1-2)

Obietnicę zbawienia i wolności otrzymujemy poprzez wiarę. Nie musimy na to zapracować, ponieważ zbawienie jest darmo z łaski. Kiedy oddajemy swoje życie Jezusowi, pragniemy się Mu podobać. Na tym polega łaska.

Błogosławieni, którym odpuszczone są nieprawości i których grzechy są zakryte; Błogosławiony mąż, Któremu Pan grzechu nie poczyta. (Rzym 4:7-8)

Odpoczynek dla duszy

Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie. (Mat 11:30)

Jezus nawiązuje do jarzma i przyrównuje je do naszego życia oraz zadania, jakie mamy na tej ziemi. Mówi, że Jego jarzmo jest dopasowane do każdego z nas. Nie jest ciężarem, ani przymusem, ale przyjemnością.

To odpoczynek uświęcający, dający przyjemność i spełnienie. Odpoczynek odświeżający dla naszego ciała, umysłu i ducha, dopasowany do każdego życia. Motywuje nas i zachęca do wypełnienia zadania z entuzjazmem oraz wytrwałością. Życie w Bożym odpoczynku oznacza poczucie bezpieczeństwa. Nie musimy martwić się o jutro.

Owce moje głosu mojego słuchają i Ja znam je, a one idą za mną. I Ja daję im żywot wieczny, i nie giną na wieki, i nikt nie wydrze ich z ręki mojej. (Jn 10:27-28)

Nikt nie jest w stanie odłączyć nas od miłości Bożej. Miłość Jezusa Chrystusa się nie zmieniła, została pokazana na Golgocie, dlatego możemy chodzić w odpoczynku. Nie musimy się trudzić, ani nakładać na siebie ciężarów. Jezus nas od tego uwolnił.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *