Wynieś śmieci

001Musimy dbać o to, aby nasze życie było czyste. Staje się takim w momencie nowonarodzenia i przyjęcia Bożej łaski, jednak aby pozostało czyste potrzeba odpowiedzialności i codziennej, świadomej pracy.

Albowiem nie powołał nas Bóg do nieczystości, ale do uświęcenia. (1 Tes 4:7)

Albo czy nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który jest w was i którego macie od Boga, i że nie należycie też do siebie samych? (1 Kor 6:19)

Musimy pamiętać, że to, czego nie da się opanować w naszym życiu, może opanować nas. To, co myślimy i mówimy każdego dnia kształtuje nasze życie. Świadome i mądre rzeczy będą je budować, natomiast nierozsądne i bezmyślne zrujnują je.

Uważaj na swoje myśli

Wreszcie, bracia, myślcie tylko o tym, co prawdziwe, co poczciwe, co sprawiedliwe, co czyste, co miłe, co chwalebne, co jest cnotą i godne pochwały. (Flp 4:8)

Kluczem do zwycięstwa jest to, aby myśleć o zwycięstwie. Pozwólmy Bogu wkładać w nas Jego myśli i na tym się skupiajmy.

Uważaj na swoje słowa

Śmierć i życie są w mocy języka, lecz kto nim zyskuje przyjaciół, korzysta z jego owocu. (Przyp 18:21)

To, co mówimy jest odzwierciedleniem stanu naszego serca. Uczmy się od Jezusa, On zawsze wiedział co powiedzieć. We wszystkich Jego słowach była mądrość i moc Ducha Świętego.

Uważaj na swoje działania

Od wszelkiego rodzaju zła z dala się trzymajcie. (1 Tes 5:22)

Każdemu zdarza się popełniać błędy, ale musimy wiedzieć, jak potężna jest Boża łaska i moc przebaczenia. Nic w życiu nie uczynimy, jeśli nie nauczymy się przyjmować Bożej łaski i przebaczenia. Jeżeli szczerze się do Niego zwrócimy, otrzymamy przebaczenie i siłę, aby przestać czynić źle. Pozbądźmy się grzechu i żyjmy w czystości.

Uważaj na swoje nawyki

Niejedna droga zda się człowiekowi prosta, lecz w końcu prowadzi do śmierci. (Przyp 14:12)

Nasze własne pomysły na to, co dla nas dobre, mogą skończyć się źle. Dlatego bardzo ważne jest poznawanie Bożych dróg, poznawanie Jego woli i pytanie dokąd iść.

Uważaj na to, z jakimi ludźmi masz relację

Nie błądźcie: Złe rozmowy psują dobre obyczaje. (1 Kor 15:33)

Mamy zmieniać świat głosząc Dobrą Nowinę, ale nie pozwalajmy na to, aby świat i współczesne myślenie zmieniało nas.

Pozbywając się śmieci z naszego życia, zaczynamy spełniać powołanie jakie mamy od Boga. Bóg pragnie, aby Kościół był pełen świętych ludzi, takich którzy mają bliską z Nim relację. Musimy pamiętać, że świętość to rezultat bliskiej społeczności i nieobłudnej wiary w Boga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *