Zwycięstwo nad okolicznościami życia cz. 1

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


800px-2012-wildebeest-fight

A wiemy, że Bóg współdziała we wszystkim ku dobremu z tymi, którzy Boga miłują, to jest z tymi, którzy według postanowienia jego są powołani. (Rzym 8:28)

Naród izraelski po ponad 400 latach niewoli wyszedł z Egiptu. Zabrali ze sobą wszystko, co im Bóg nakazał, oparli się na Jego obietnicach i pełni nadziei ruszyli do Ziemi Obiecanej.

Jednak w pewnym momencie znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji, okolicznościach mocno im niesprzyjających. Problemem nie byli ścigający Izraelitów Egipcjanie, ale nastawienie ich serca. Przestraszyli się, zwrócili się przeciwko Mojżeszowi, Aaronowi i żałowali, że opuścili Egipt. Nie widzieli wyjścia z tej sytuacji, dlatego zaczęli potępiać Bożych liderów. Zapomnieli, z czego Bóg ich wyrwał.

Mojżesz w tej konfliktowej sytuacji krzyczał do narodu, żeby się nie bali. Nakazał im stać i wypatrywać pomocy Pana, wierzyć Bogu i czekać Jego ratunku.

Boże Słowo jest bardzo przejrzyste, mówi, że nie musimy się bać. Bez względu na okoliczności nie możemy poddawać się strachowi, powinniśmy ufać Bogu i stać w wierze.

Odpowiedzią na wszelki strach jest Jezus Chrystus

Nawet wasze włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się; jesteście więcej warci niż wiele wróbli. (Mat 10:30-31)

Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, lecz mocy i miłości, i powściągliwości. (2 Tym  1:7)

Choćbym nawet szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, Laska twoja i kij twój mnie pocieszają. (Ps 23:4)

Pan jest ze mną, nie lękam się, Cóż może mi uczynić człowiek? (Ps 118:6)

Nie bój się!

Stój niezachwianie!

Wierz Bogu i wypatruj Jego pomocy!

Photo credit: Wikimedia Commons

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *