Zwycięstwo nad okolicznościami życia cz. 3 – Piotr

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Beach_Stone_(2156288842)Strzeżono tedy Piotra w więzieniu; zbór zaś modlił się nieustannie za niego do Boga. Owej nocy, gdy Herod miał go już wyprowadzić, Piotr, skuty dwoma łańcuchami, spał między dwoma żołnierzami, strażnicy zaś przed drzwiami strzegli więzienia. Wtem zjawił się anioł Pański i światłość zajaśniała w celi; trąciwszy zaś Piotra w bok, obudził go, mówiąc: Wstań prędko! I opadły łańcuchy z jego rąk. I rzekł anioł do niego: Opasz się i włóż sandały swoje. I uczynił tak. I rzecze mu: Narzuć na siebie płaszcz swój i pójdź za mną. Wyszedł więc i podążał za nim, lecz nie wiedział, że to, co się za sprawą anioła dzieje, jest rzeczywistością; sądził raczej, że ma widzenie. A gdy minęli pierwszą i drugą straż, doszli do żelaznej bramy wiodącej do miasta, która się im sama otworzyła; i wyszli na zewnątrz, przeszli jedną ulicę i nagle anioł opuścił go. A gdy Piotr przyszedł do siebie, rzekł: Teraz wiem naprawdę, że Pan posłał anioła swego i wyrwał mnie z ręki Heroda i ze wszystkiego, czego oczekiwał lud żydowski. (Dz 12:5-11)

 

Gorliwa modlitwa

Piotr znalazł się w sytuacji bez wyjścia. Gdy został wtrącony do więzienia, cały kościół w Jerozolimie modlił się nieustannie i  gorliwie za niego do Boga. Nic więcej nie mogli zrobić, jedyna nadzieja była w Bogu. Moc i zwycięstwo było w wytrwałej modlitwie.

Dlatego powiadam wam: Wszystko, o cokolwiek byście się modlili i prosili, tylko wierzcie, że otrzymacie, a spełni się wam. (Mk 11:24)

A w owym dniu o nic mnie pytać nie będziecie. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: O cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu moim, da wam. (Jn 16:23)

Zaufanie Bogu i posłuszeństwo Jego słowu

Bóg dał Piotrowi szczególną łaskę i pokój w tej trudnej sytuacji. Ufał i spokojnie spał. Podobnie powinno być w naszym życiu, ufność połączona z posłuszeństwem Bożemu Słowu da zwycięstwo w każdej trudnej sytuacji. Bóg jest po naszej stronie, Jego zrozumienie i życzliwość towarzyszą nam w każdej sytuacji.

Zaufaj Panu z całego swojego serca i nie polegaj na własnym rozumie! Pamiętaj o Nim na wszystkich swoich drogach, a On prostować będzie twoje ścieżki! (Prz 3:5-6)

Jak wielka jest dobroć twoja, Którą zachowałeś dla tych, którzy się ciebie boją, Którą wobec ludzi okazałeś tym, którzy ufają tobie! (Ps 31:20)

Lepiej ufać Panu, niż polegać na ludziach. (Ps 118:8)

Photo credit: Wikimedia Commons

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *