Życie wiarą cz.2

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


god-1772560_640

A gdy się przeprawili na drugą stronę, przyszli do ziemi Genezaret i przybili do brzegu. A gdy wyszli z łodzi, zaraz go poznali. I rozbiegli się po całej tej krainie, i poczęli na łożach znosić chorych tam, gdzie, jak słyszeli, przebywał. A gdziekolwiek przyszedł do wsi albo do miast, albo do osad, kładli chorych na placach i prosili go, by się mogli dotknąć choćby kraju szaty jego; a ci, którzy się go dotknęli, zostali uzdrowieni. (Mk 6:53-56)

W ziemi Genezaret Jezus dokonał niesamowitych cudów, ludzie wiedzieli o tym i szli za nim. Doświadczali od Niego nowego życia, uzdrawiał ich i uwalniał. Poznali Go i stał się dla nich tym, kto przynosi zmianę, odświeżenie i pokój. Przychodzili do Niego, aby chociaż dotknąć się Jego szaty. Doświadczyli mocy przemieniającej ich stan zewnętrzny i wewnętrzny. Uwierzyli w to, że jeśli przyjdą ich życie zostanie zmienione. Takie poznanie mocy Pana mieli mieszkańcy ziemi Genezaret.

Jak to jest w naszym życiu? Kim jest dla nas Jezus?

Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu. Powiada bowiem Pismo: Każdy, kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony. (Rz 10:9-11)

Gdy Jezus przyszedł do naszego życia, przyniósł nie tylko usprawiedliwienie od grzechu, ale również wszystko to, co potrzebne jest do prowadzenia zwycięskiego życia w Nim, dostępnego przez wiarę. Styl naszego życia powinien być stylem życia wiarą. Wszystko, co  się dzieje jest oparte na wierze. Jezus potrafi wyrwać nas z wszelkiego ucisku i zmienić każdą sytuację, w której się znajdujemy. Wystarczy tylko chcieć i wołać do Niego. On przynosi wolność, a Ci którzy wierzą w imię Jego są nazwani dziećmi Bożymi. Jezus jest odpowiedzią na każdą okoliczność w naszym życiu.

Photo credit: pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *