Życie wiarą

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


colors-2203720_1920 (1)

Wiara jest fundamentem każdego chrześcijańskiego doświadczenia. Przez wiarę zostaliśmy zbawieni, uwierzyliśmy, że Jezus Chrystus przyszedł, umarł na krzyżu, a nasze grzechy zostały nam przebaczone.

Przybył więc znowu do Kany Galilejskiej, gdzie z wody uczynił wino. A był w Kafarnaum pewien dworzanin, którego syn chorował. Gdy ten usłyszał, iż Jezus przyszedł z Judei do Galilei, udał się do niego i prosił, aby wstąpił i uzdrowił jego syna, gdyż był bliski śmierci. Wtedy Jezus rzekł do niego: Jeśli nie ujrzycie znaków i cudów, nie uwierzycie. Rzecze do niego dworzanin: Panie, wstąp, zanim umrze dziecię moje. Rzecze mu Jezus: Idź, syn twój żyje. I uwierzył ten człowiek słowu, które mu rzekł Jezus, i odszedł. (J 4:436-50)

Bez wiary nie można otrzymać nic od Boga

Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu; kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy go szukają. (Hbr 11:6)

Są w życiu sytuacje, które wymagają od nas, abyśmy stanęli mocno w wierze. Abyśmy mimo wszystko, mimo okoliczności uwierzyli Bożemu Słowu, które mówi, że tylko Jezus Chrystus jest arcykapłanem i dokończycielem wiary. Tylko w Nim mamy zwycięstwo.

Życie wiarą to życie, w którym walczymy z negatywnymi myślami, przesyłanymi przez przeciwnika po to, aby zablokować wzrost naszej wiary. Dlatego pamiętajmy o tym, żeby zawsze strzec naszego serca, ponieważ z niego wypływa źródło życia. Serce przepełnione wiarą jest w stanie zobaczyć niesamowite Boże działanie.

Żyjmy Bożym Słowem i deklarujmy je nad naszym życiem oraz nad dziedzinami życia, w którym potrzebujemy zmiany, a zobaczymy przełom, który przyniesie ze sobą Bożą moc.

Photo credit: pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *